IV Niedziela Adwentu 2018

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory o 15.00, podczas których będzie okazja do spowiedzi.

2. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. rano będzie o 8.00. Okazja do spowiedzi będzie od 7.00 do 9.00. Łamiąc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, które będą pełne miłości w imię Boże. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterka dla dzieci i osób starszych o 16.00. O 22.00 Pasterka w kościele św. Anny. Pasterka główna o 24.00. Od 23.15 będą wykonywane pastorałki. Kolekta z Pasterki będzie na Fundusz Ochrony Życia.

3. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, bez Mszy o 7.00. Parafian i Gości zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w obydwa dni świąteczne od 9.00.

4. W środę II Dzień Świąt, wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo owsa. Kolekta będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.

5. W czwartek, piątek i sobotę Msze poranne będą sprawowane o 8.00. W czwartek przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy poświęcenie wina.

6. W piątek wspominamy św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem o 10.00. Również w piątek w Jemielnicy Eucharystia dla pracujących za granicą. W tym dniu ks. Biskup udziela dyspensy od piątkowego postu.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. O 17.15 Parafialny Festiwal Kolędowy ku czci Dzieciątka Jezus. Wykonawców prosimy o wcześniejsze zapisywanie się telefonicznie lub w zakrystii.

7. Sakrament chrztu przyjął Krzysztof Buraczyński. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć opłatki i świece Caritas.

9. Są jeszcze wolne intencje w I półroczu 2019 roku. Eucharystia to największy dar, jaki można ofiarować Bogu za żyjących i zmarłych naszych bliskich i przyjaciół. 

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Wyrazy wdzięczności składamy paniom z Zespołu Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i dostarczenie ich osobom chorym i w podeszłym wieku. Mamy nadzieję, że w tym skromnym podarunku przekazaliśmy iskierkę radości i wspólnoty. Dziękujemy p. Słowikowi za przygotowanie choinek, a p. Kindrowi za ich przywiezienie. Dziękujemy osobom, które przygotowały dekoracje świąteczne w kościele parafialnym i u św. Anny. Dziękujemy również za dary dla plebani i przesłane życzenia. Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów od nru 17 do 45.

12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Grecji ?Śladami św. Pawła? w dniach 29.05-05.06.2019. Szczegóły w gablocie, na stronie internetowej i w zakrystii.

13. Polecamy świąteczno-noworoczny nr Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł (nr poszerzony), Znajdziemy w nim modlitwę przy stole wigilijnym i wiele ciekawych treści.

14. Jest już gotowa płyta CD, z serii Organy Śląska Opolskiego, na której zarejestrowano wiele pięknych klasycznych utworów, wykonanych i nagranych latem tego roku na naszych gruntownie odrestaurowanych organach. W ten sposób w naszych domach możemy wsłuchiwać się w brzmienie tego szacownego, kościelnego instrumentu, który towarzyszy nam w śpiewie liturgicznym. Cena płyty 25 zł. Płyta ta może być pięknym świątecznym prezentem dla naszych bliskich, zwłaszcza pochodzących z naszej parafii. Nakład płyty jest ograniczony. 

 Przy tej okazji kierujemy gorącą zachętę do rodziców, aby swoim dzieciom proponowali edukację muzyczną w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej. Jest to szkoła stosunkowo młoda, ciesząca się już wielkimi osiągnięciami i wielkimi możliwościami dydaktycznymi. Ks. Prof. Grzegorz Poźniak, Dyrektor tego ośrodka, zaprasza kandydatów do chóru chłopięcego, który już działa i ma wielkie osiągnięcia. Gorąco polecamy tę Szkołę, która wychowuje młodych, nie tylko muzycznie. 

15. Do wieczności odeszła śp. Dorota Dąbrowska, l. 61. RIP.

image_print