I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15.00, podczas których poświęcone zostaną wieńce adwentowe i lampiony roratnie. Przy wejściu do kościoła u Marianek możemy nabyć stroiki adwentowe za dobrowolną ofiarę. Dochód zostanie przeznaczony na zakup nowej chorągwi dla Sodalicji Mariańskiej. Ksiądz Biskup zaprasza dzisiaj młodzież o 16.00 do kościoła seminaryjnego w Opolu na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.

2. Od poniedziałku zapraszamy na roraty dla dzieci i młodzieży o 17.00, a w sobotę o 8.00. Zachęcamy również osoby dorosłe, zwłaszcza emerytów do uczestnictwa w roratach w poniedziałki, środy i piątki o 7.00. Niech czas Adwentu odnowi w nas wolę życia i pragnienie służenia Chrystusowi. Dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży.

3. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W środę od 16.30 spowiedź dla dzieci. Odwiedziny chorych będą dopiero przed świętami, w piątek, 21 grudnia.

4. W piątek po roratach próba generalna wszystkich Marianek przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i sprzątanie kościoła. O 19.00 próba chóru.

5. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. sprawowane będą o 8.00, 9.30 i o 18.00 /niedzielna/. Msza św. o 9.30 zostanie odprawiona w int. Marianek i ich rodzin. Marianki odnowią swoje przyrzeczenia i nastąpi wymiana medalików. Podczas tej Mszy św. zostaną ustanowieni również kandydaci na ministrantów oraz nowi ministranci i lektorzy. 

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków. 

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za złożone przed kościołem ofiary na paczki dla osób chorych i w podeszłym wieku. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. 

8. Wieczorny różaniec: pon. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/; wt. ? św. Faustyny /M. Przywara/; śr. ? św. o. Pio /K. Rippel/; czw. ? św. Rocha /E. Matyszok/; pt. ? św. A. Boboli /K. Rusek/.

9. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Grecji: Śladami św. Pawła Apostoła, w dniach 29.05 do 5.06 2019r. Przelot samolotem z Katowic. Cena wyjazdu 3.200 zł. Szczegółowy program znajduje się w gablotce, w Internecie (na stronie parafii) i do odebrania w zakrystii. Zapraszamy!!!

10. Do wieczności odeszła śp. Helena Malcharczyk, l. 86 i Jan Łabuz, l. 68. R.I.P.

image_print