Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W środę Msza szkolna o 17.00.

3. W piątek czcimy św. Andrzeja Apostoła. O 18.00 Msza młodzieżowa. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII i próba chóru.

4. W I sobotę miesiąca na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki. O 10.00 spotkanie wszystkich Marianek. Chcemy przygotować stroiki adwentowe, które Marianki będą rozprowadzać w niedzielę przy wejściu do kościoła za dobrowolną ofiarę. Z góry dziękujemy za Waszą hojność ponieważ dochód przeznaczony będzie na zakup nowej chorągwi dla Sodalicji Mariańskiej. 

5. W przyszłą niedzielę zaczynamy Adwent. Szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.00. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu, a przed kościołem członkowie Caritas będą zbierać ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku. Podczas nieszporów o 15.00 zostaną poświęcone wieńce adwentowe i lampiony roratnie.

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na remont katedry opolskiej. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności od nru 101 do 107. Dziękujemy za udział w Czuwaniu Rodzin.

7. W pierwszą niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 r. o godzinie 16.00, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. 

8. Wieczorny Różaniec: pon. ? MB Kościoła /B. Frasek/; wt. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; śr. ? św. Kamila /E. Zdzuj/; czw. ? św. Barbary /M. Panusch/; pt. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/.

9. W dniach 29.05 do 5.06 2019 r. planujemy wyjazd na pielgrzymkę do Grecji: Śladami św. Pawła Apostoła. Przelot samolotem z Katowic. W planie najważniejsze miejsca związane z działalnością apostolską św. Pawła (od Aten przez Korynt, Filippi, Tesaloniki?). Także zwiedzanie Meteorów ? słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach oraz antycznych miejsc Hellady. Przewidujemy również rejs na uroczą Wyspę Skiathos. Po Ziemi Świętej, Rzymie i Malcie, miasta greckie ukazują ekspansję chrześcijaństwa na cały obszar basenu Morza Śródziemnego, dzięki św. Pawłowi i jego umiłowaniu Jezusa Chrystusa. Cena wyjazdu 3.200 zł. Gorąco zachęcamy do zapisywania się w zakrystii i nieodwlekania decyzji. Szczegółowy program znajduje się w gablotce, w Internecie (na stronie parafii) i do odebrania w zakrystii. Zapraszamy!!!

10. Do wieczności odeszli: śp. Jan Włoch, l. 87 i Zofia Lis, l. 88. R.I.P.

image_print