Kiermasz ? rocznica konsekracji kościoła parafialnego

1. Dzisiaj obchodzimy Kiermasz ? rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tyle wieków i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca. Modlimy się za kapłanów, którzy sprawowali i obecnie sprawują Sakramenty święte i głoszą Słowo Boże, za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za dar wiary tych osób, które przychodzą do Boga w niedziele i dni powszednie. Dziękujemy za ofiary, dzięki którym możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia, w piątek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a w sobotę wspominamy św. Leona Wielkiego.

3. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych (17.30) różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Wtorkowe Msze wieczorne będą od tego tygodnia sprawowane w kościele parafialnym. W środę Msza szkolna o 17.00.

5. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. O 17.00 spotkanie bierzmowańców klas III. O 18.00 Msza młodzieżowa, a o 19.00 próba chóru.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach  zbiórka do puszek na Kościół w Pakistanie.

7. Sakrament chrztu przyjęli Milan Duda i Mateusz Orlikowski. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za kolektę z Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy za udział we Mszy św. i procesji na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym.

Parafianom z Wróblina i spoza dziękujemy za uprządkowanie cmentarza. Jesteśmy pełni uznania dla Waszej pracy, dzięki której nasz cmentarz został pięknie posprzątany. Panu Kalinie dziękujemy za zabranie gruzu z części składowania. Prosimy Parafian o pilnowanie porządku na cmentarzu.

Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nru 84 do 103.

9. Polecamy Kalendarz Dekanalny na przyszły rok w cenie 4 zł.

10. Zainteresowanych historią naszej parafii zapraszamy na spotkanie, które organizuje Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana nt. Zachwyt nad ludźmi i ziemią śląską w dziele Zofii  Kossak ?Nieznany kraj?. Spotkanie odbędzie się w klasztorze sióstr Jadwiżanek w sobotę 10 listopada. Rozpoczęcie o g. 15.00 a zakończenie o g. 18.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce i w GN

11. Do wieczności odszedł śp. Gerhard Schwiertz, l. 95. R.I.P.

image_print