Niedziela XXVII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Żniwniok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom i pracującym na roli za ich wysiłek i ciężką pracę, a parafianom z Krzanowic za przygotowanie dożynek i dekoracji. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 15.00.

2. Płody rolne dla seminarium w Opolu możemy składać w tym tygodniu w Czarnowąsach u p. Piotra Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk.

3. Zapraszamy na różaniec od poniedziałku do soboty o 17.30, z wyjątkiem piątku ? o 18.30. W Borkach, Krzanowicach i Wróblinie różaniec o 18.00.

4. W środę Msza szkolna z różańcem o 17.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci otrzymają małe różańce.

5. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. O 18.00 Msza młodzieżowa z różańcem. O 19.00 próba chóru.

6. W sobotę o 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Również o 10.00 spotkanie Marianek.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającego edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Kolekta za tydzień będzie na cele renowacji naszej świątyni. Również w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Jadwigi w Chróścicach, a w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15.00.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z  Czarnowąsów z ul. Wolności od nru 58 do 75.

Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się płyta z filmem ?Sprawa Chrystusa?.

image_print