Niedziela XIX Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wt. św. Maksymiliana Kolbego, w czw. św. Rocha, a w pt. św. Jacka ? głównego patrona Metropolii Górnośląskiej.

3. W pon. wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymom dziękujemy za podjęty trud i świadectwo żywej i ofiarnej wiary. Życzymy wam mocy Ducha Świętego i wytrwałości. Bagaże będzie można składać dzisiaj o 19.30 przy plebanii, albo jutro przy kościele św. Jacka od 7.00. Opłata za przewóz bagażu wynosi 30 zł.

4. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Podczas wszystkich Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu będzie na Wydział Teologiczny w Opolu. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

5. W przyszłą niedzielę kościół św. Anny obchodzić będzie swój Kiermasz, czyli rocznicę konsekracji. Uroczysta Msza św. o 9.00, a nieszpory o 15.00 u św. Anny. W Dobrzeniu odpust św. Rocha.

6. Za tydzień szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00, kolekta będzie na pokrycie kosztów renowacji organów. Są wolne int. mszalne w listopadzie i grudniu o 7.00.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów w ul. Wolności od nr. 27 do 36 B.

Wieczorny Różaniec: pon. ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/ i Niepok. Poczęcia NMP /O. Hanusik/; wt. ? MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; czw. ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; pt. ? bł. Marii Merkert /M. Baron/.

8. W dniach 24-26 08.2018 w Winowie k. Opola odbędą się Rekolekcje z Ojcem Pio. Zainteresowanych zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje w gablotce. 

9. W tym roku nie odbędzie się Piesza Męska Pielgrzymka na Górę Świętej Anny. W to miejsce 25 sierpnia br. organizujemy Pielgrzymkę Rodzin do Prudnika-Lasu, miejsca, w którym więziony był Sł. Boży Stefan Kard. Wyszyński. Na miejsce udajemy się we własnym zakresie (ok. 60 km). W programie Msza św. o 10.00, oprowadzenie po klasztorze, Droga Krzyżowa w int. Rodzin, posiłek, nabożeństwo i powrót. Uprzejmie prosimy o zapisywanie się w zakrystii (dla orientacji ogólnej). Liczymy na to, że osoby nie dysponujące własnym samochodem, znajdą miejsce u życzliwych parafian, których pojazd nie będzie zapełniony. Zaproszenie na tę Pielgrzymkę kierujemy do wszystkich Rodzin, zwłaszcza tych, których ojcowie w ostatnich latach pieszo kroczyli na Górę Świętej Anny.

image_print