Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy parafian i przybyłych gości. Zapraszamy o 17.00 na  nieszpory. Zespół Caritas poleca słodkie domowe ciastka odpustowe w cenie 10 zł. Zachęcamy również do zakupienia książki o historii naszej parafii pt. Opowieść o ?Domu Bożym?, w cenie 10 zł.

2. Gorąco zapraszamy o 17.30 na Koncert Muzyczny dla św. Anny do kościoła parafialnego. Będzie to koncert organowy w wykonaniu mgr Gabrieli Czurlok. Koncert połączony będzie z poświęceniem organów.

3. Jutro w  naszej parafii Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i w podeszłym w wieku do św. Anny na Mszę o 9.30. Od 11.00 odwiedziny chorych. Wieczorem o 18.00 u św. Anny różaniec za Zmarłych, Msza św. w int. ++ polecanych w zaleckach odpustowych. Po Mszy św. nabożeństwo za ++ i procesja do kościoła parafialnego.

4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wt. św. Ignacego z Loyoli, w śr. św. Alfonsa Marię Liguoriego, w sb. św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i Marianki. Przed Mszą św. Godzinki. Następne odwiedziny chorych będą w piątek, 7 września.

6. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu. Za tydzień odpust w Popielowie.

7. W zakrystii można nabyć znaczki i legitymacje pielgrzymkowe w cenie 20 zł. Opłata za bagaż będzie pobierana dodatkowo przy składaniu bagaży.

8. Uczestników pielgrzymki do Bieszczad informujemy, że wyjazd nastąpi w piątek o 4.00 rano z parkingu przy kościele. Zabieramy ze sobą Drogę do nieba, różaniec, suchy prowiant i radosnego ducha. Powrót w sobotę w godzinach późnowieczornych. Zapewniamy o modlitwie za wszystkich parafian, zwłaszcza przeżywających różne trudności, chorych, i polecamy się także Waszej duchowej pamięci.

9. Dzisiaj, w czwartek i w przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.

10. Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość odpustową, za wspólną modlitwę, za pojednanie się z Bogiem, za przyjętą Komunię św. i za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy kaznodziei odpustowemu, o. Felicjanowi OFM. Parafianom z Krzanowic, i nie tylko, dziękujemy za posprzątanie cmentarza, paniom dziękujemy za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Tak wiele osób włożyło wiele serca i wysiłku w przygotowanie tej uroczystości. Bardzo Wam dziękujemy. Wasze zaangażowanie świadczy o rzeczywistej miłości do tego świętego miejsca i Kościoła.  Dziękujemy za dary dla plebanii, a Mariankom za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Ciepłej. Panu Kubisowi dziękujemy za naprawę ławeczek.

11. Wieczorny różaniec: wt. ? św. Jacka /D. Cebulla/; śr. ? św. Kamila /E. Zdzuj/; czw. ? św. Norberta /H. Galus/; pt. ? św. Barbary /M. Panusch/.

image_print