Niedziela XVI Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. Św. Brygidę, we wt. Św. Kingę, w śr. Św. Jakuba i Krzysztofa, w czw. św. Annę, a w pt. Św. Joachima.
 3. W środę po Mszy św. o 18.00 poświęcenie pojazdów (w kościele parafialnym). Złożone ofiary będą przeznaczone na misje (1 gr za 1 km).
 4. Również w środę o 15.00 prosimy panie (nie tylko z Wróblina) do sprzątania kościoła św. Anny i kaplicy odpustowej. Parafian z Krzanowic prosimy także w środę o 15.00 do uporządkowania cmentarza przed odpustem. Prosimy zabrać ze sobą niezbędne narzędzia. Uporządkujmy też groby swoich bliskich.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Św. Anny. Zapraszamy na Mszę św. o 8.00 i 18.00 do św. Anny. O 18.00 odbędzie się Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. potem Adoracja Pana Jezusa do 19.30 i różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy o godne przeżycie odpustu. Podczas Czuwania będzie okazja do sakramentu pokuty.
 6. W piątek o 9.00 prosimy Marianki do sprzątania kościoła parafialnego. Wieczorem o 18.30 spotkanie LSO przed odpustem.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. W sobotę o 18.00 wyruszymy procesyjnie do kościoła św. Anny. O 18.30 nieszpory, a o 19.00 Msza św. w int. Babć i Dziadków. W Niedzielę Msze św. sprawowane będą: o 7.00 w obydwu kościołach, oraz o 9.00 u św. Anny, Suma Odpustowa o 11.00 i ostatnia Msza św. o 16.00. O 17.00 uroczyste nieszpory. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Felicjan Kraft OFM. Zapraszamy na nasz odpust wszystkich parafian i gości, siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, LSO, Marianki, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu i zbierania kolekty. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, by w pełni przeżyć naszą doroczną uroczystość odpustową. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą, w wieczór Czuwania Rodzin, a w sobotę od 17.00 w kościele parafialnym i od 18.30 u św. Anny.
 8. W niedzielę odpustową o 17.30 tradycyjnie odbędzie się Koncert muzyczny dla św. Anny wyjątkowo w kościele parafialnym. Będzie to koncert organowy w wykonaniu mgr Gabrieli Czurlok, wykładowcy w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. Koncert połączony będzie z poświęceniem odrestaurowanych organów.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Paniom z Caritas i innym Paniom z góry dziękujemy za przygotowanie ciastek odpustowych.
 10. Chrzest przyjęła Łucja Jemioł. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.
 11. W zakrystii można nabyć znaczki i legitymacje na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w cenie 20 zł. Opłata za bagaże będzie pobierana dodatkowo przy składaniu bagaży.
 12. Uczestników Pielgrzymki do Bieszczad prosimy o dokonanie wpłaty do następnej niedzieli (340 zł.) Wpłatę uiszczamy w zakrystii. Brak wpłaty będzie oznaczać rezygnację z wyjazdu.

13. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; wt. ? MB z Lourdes /H. Pawleta/; śr. ? św. A. Boboli /K. Rusek/; czw. ? św. Anny /T. Matyszok/; pt. ? Ducha Świętego /E. Piontek/.

image_print