Niedziela XV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. W Świerklacho 15.00 nabożeństwo fatimskie. W naszym kościele dzisiaj nie będzie nieszporów.

2. W poniedziałek wspominamy Matkę Boską Szkaplerzną, w piątek Bł. Czesława ? patrona naszej diecezji. Msze św. sprawowane będą rano i wieczorem.

3. W czwartek przypada kolejna rocznica śmierci śp. ks. Radcy Henryka Mainki, długoletniego proboszcza naszej parafii. Z tej ok. zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o 18.00. W piątek po Mszy wieczornej próba chóru.

4. Od piątku odmawiać będziemy nowennę ku czci św. Anny przed odpustem.

5. Sakrament chrztu przyjęły dzieci: Leon i Feliks Panusch. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.

6. W przedsionkach kościoła wyłożone są kartki na zaleckiodpustowe. Odpust to dar miłosierdzia Bożego dla żywych, ale także dla naszych zmarłych, którzy potrzebują naszej pomocy i modlitwy. W ich int. zostanie odmówiony Różaniec odpustowy, będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo na cmentarzu w poniedziałek po odpuście.

7. Od poniedziałku do soboty na Górze Świętej Anny odbędzie się Święto Młodzieży. Zachęcamy młodych do udziału w tym pięknym wydarzeniu. Zachęcamy też do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (13 sierpnia).

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na pokrycie kosztów renowacji organów i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy Parafian z Borek z ul. Kwitnącej Jabłoni.

9. Wieczorny różaniec: pon. Płomienia Miłości NSM. /R. Baron/, wt. św. Moniki /K. Niestrój/, śr. MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/, czw. Narodzenia NMP /E. Świerc/, pt. św. Antoniego /H. Firlus/.

10. Na ostatniej stronie Listu zamieszczam program Pielgrzymki do ciekawych i pięknych miejsc na Bieszczadach, m.in. Komańcza gdzie więziony był Kard. Stefan Wyszyński, także Dębowiec zwane Polskim La Salette. Serdecznie zachęcam do zapisywania się. Cena przy 45 osobach 340 zł.

12. Do wieczności odeszła śp. Alicja Warzecha, l. 87. RIP.

image_print