Niedziela XIV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tygodnia wspominamy w środę św. Benedykta, w czwartek św. Brunona z Kwerfurtu,  a w piątek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Od poniedziałku do piątku Msze św. sprawowane będą tylko o 7.00.

3. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00. Kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele, zwłaszcza na pokrycie kosztów renowacji organów. Cieszymy się z zakończenia prac wokół naszych organów (prospekt i instrument). We wtorek miał miejsce odbiór remontu organów. Komisja konserwatorska wysoko zaopiniowała przeprowadzone prace i stan obecny. W dzień odpustu odbędzie się specjalny koncert organowy ku czci św. Anny, a w najbliższym czasie zostanie nagrana płyta CD.  

4. Za tydzień w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15.00, a na Górze Świętej Anny obchody ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Wolności od nr 19 do 24a i z ul. Strażaków. 

6. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 13 sierpnia. Opłata za znaczek i legitymację wynosi 20 zł. Dodatkową opłatę trzeba będzie uiścić za bagaż. 

7. Z okazji odpustu ku czci św. Anny Panie z Zespołu Caritas przygotowują ciastka odpustowe, których sprzedaż zasili fundusz Caritas. Jak co roku, już dzisiaj zwracamy się do Pań, które pomogłyby w tym szczytnym dziele pieczenia kruchych ciastek. Ciasteczka będą pakowane w piątek wieczorem przed niedzielą odpustową. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w tej słodkiej sprawie. 

image_print