Uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, a w naszej parafii I Komunia Święta. Zapraszamy na nieszpory maryjne o 15.00. Dziś po wszystkich Mszach, z wyjątkiem Mszy o 9.30, i po nieszporach ks. Prymicjant będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
  2. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci będą przychodzić w strojach komunijnych na Msze wieczorne: w poniedziałek do św. Rocha w Dobrzeniu, we wtorek do św. Anny, w środę, piątek i sobotę do kościoła parafialnego, a w czwartek na procesję Bożego Ciała o 8.30. W poniedziałek o 18.00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu. Nie będzie Mszy wieczornej.
  3. W środę Msza szkolna z majówką o 17.00. Od 16.30 miesięczna spowiedź. Bezpośrednio po Mszy próba dla dziewczynek z klas III sypania kwiatów na Boże Ciało.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nasz parafialny odpust. Msze św.: 7.00, 8.30 ? Suma odpustowa z procesją i o 16.00. Procesja Eucharystyczna pójdzie ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarz I ? Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin, IV ? Borki. Zachęcamy do zaangażowania się w budowę pięknych ołtarzy. Życzymy ciekawych inspiracji. Zapraszamy wszystkich Parafian, gości, siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i strażaków. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji.
  5. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Wieczorem Msza św. z procesją Oktawy Bożego Ciała dla czcicieli NSPJ i młodzieży.
  6. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Po Mszy wieczornej procesja Oktawy Bożego Ciała.

Także w sobotę o 4.30 wyjazd młodzieży na spotkanie Lednickie. Prosimy zabrać prowiant, wodę, coś przeciwdeszczowego, karimatę. Osoby, które nie oddały karty wyjazdu prosimy, aby dostarczyły je jak najszybciej do zakrystii.

  1. W przyszłą niedzielę kolekta na Kurię i WSD w Opolu. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
  2. Zap. przedślubna: III Krzysztof Henek z Chróścic i Jessica Panusch z Borek.
  3. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę jako jałmużnę postną z całego roku. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, dekorację świątyni, za dar dla kościoła i za uporządkowanie placu wokół kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Czarnowąskiej i Przyjaznej.
  4. Wieczorny różaniec: wt. ? św. Anny /I. Matyszok./; śr. ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/ i Niepok. Poczęcia NMP /O. Hanusik/; pt. ? św. o. Pio /K. Rippel/.
image_print