Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się okres Wielkanocny, a w naszej parafii Uroczystość Prymicyjna ks. Markusa Bengsza. Zapraszamy na nieszpory o 17.00, po których ks. Prymicjant będzie udzielał błogosławieństwa Prymicyjnego parafianom i gościom.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. sprawowane będą o 8.00, 9.30 i 17.00 w kościele parafialnym i o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śl. o 10.00 Dzień Modlitw Rolników, a na Górze św. Anny pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka.
  3. W środę Msza szkolna z majówką o 17.00. Po Mszy ostatnia próba dzieci przed I Komunią św.
  4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów ?Oremus?. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszych kapłanów. Po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.
  5. W piątek o 18.00 zapraszamy na procesję błagalną ku czci św. Urbana i św. Izydora o błogosławieństwo w pracy na roli. Rozpoczęcie i zakończenie przy krzyżu na ul. Małej Panwi (Chopina) obok kwiaciarni. Nie będzie Mszy wieczornej. Prosimy także uporządkować obejścia przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.
  6. W sobotę Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie Matki na Mszę św. o 8.00. O 9.00 spotkanie LSO /ministrantów, kandydatów i lektorów/. O 10.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych.
  7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie o 9.15 przed kościołem. O 15.00 nieszpory maryjne z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców.

W następną niedzielę Msza o 11.00 wyjątkowo będzie u św. Anny

z powodu dość dużej grupy dzieci pierwsokomunijnych.

Kolekta za tydzień będzie jako jałmużna postna z całego roku.

  1. Zap. przedślubne: II Krzysztof Henek z Chróścic i Jessica Panusch z Borek, III: Roman Ressel z Wróblina i Ewelina Krawczyk z Lewina Brzeskiego, Wiktor Bujnicki z Czarnowąsów i Izabela Włoch z Gorzowa Śląskiego.
  2. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. W piątek o 9.00 do sprzątania prosimy mamy dzieci pierwszokomunijnych, a o 18.00 prosimy ojców do uporządkowania placu wokół kościoła i skoszenie trawy.

Dziękujemy wszystkim parafianom, zwłaszcza z Borek, za wszelki udział w przygotowaniu Uroczystości Prymicyjnej. Panu Szmechcie z całego serca dziękujemy za pomalowanie gontu na ogrodzeniu kościoła św. Anny. Bóg zapłać!

10. Wieczorny różaniec: pon. ? /17.00/ MB Pocieszenia /G. Kinder/; /18.30/ św. Moniki ; wt. ? MB z Lourdes /H. Pawleta./; śr. ? św. Jadwigi /E. Fila/; czw. ? św. Norberta /H. Galus/.

image_print