Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy wieczornej, a w sobotę po Mszy porannej. W Świerklach dzisiaj o 15.00 nabożeństwo fatimskie.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w poniedziałek św. Macieja, a w środę św. Andrzeja Bobolę.
 3. W środę Msza św. szkolna z majówką o 17.00. Po Mszy druga próba dzieci przed I Komunią św.
 4. W piątek Msza młodzieżowa z majówką o 18.00. Po Mszy próba chóru. Również w piątek o 19.00 w Studzionce w Dąbrówce Łubniańskiej nabożeństwo majowe dla młodzieży naszego dekanatu.
 5. W sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu o 10.00 odbędą się święcenia prezbiteratu. Wśród kandydatów do święceń jest nasz parafianin, dk. Markus Bengsz, którego polecamy waszej modlitwie. Zapraszamy również do wzięcia udziału w tej Uroczystości.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta będzie na prace renowacyjne w naszym kościele, szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00.

Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Prymicji ks. Markusa Bengsz. Msza św. Prymicyjna o 11.00, Nieszpory o 17.00 połączone z błogosławieństwem Prymicjanta. Święcenia kapłańskie i Msza Prymicyjna to radość całej wspólnoty parafialnej, dlatego prosimy o udekorowanie naszych domów, o zaangażowanie, także w wymiarze sakramentalnym (spowiedź).  

 1. Są jeszcze miejsca na wyjazd na Lednicę 2 czerwca. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłatę należności oraz pobranie i wypełnienie karty uczestnika.
 2. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na remont katedry opolskiej oraz za posprzątanie kościoła. Po prawie trzech latach rozpoczynamy nowy/czwarty/cykl sprzątania kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Lompy.
 3. Zap. przedślubne: I. Krzysztof Henek z Chróścic i Jessica Panusch z Borek, II. Roman Ressel z Wróblina i Ewelina Krawczyk z Lewina Brzeskiego, Wiktor Bujnicki z Czarnowąsów i Izabela Włoch z Gorzowa Śląskiego.
 4. Trasa procesji Bożego Ciała, podobnie jak w ubiegłych latach, przebiegać będzie ulicami: Krzanowicką, Gierymskiego, Podkowińskiego i Michałowskiego. Ołtarze przygotowują: I ? Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin, IV ? Borki.
 5. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Judy /E. Liguda/; wt. ? MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; śr. ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/; czw. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/; pt.  ? św. Faustyny /M. Przywara/.
 6. Do wieczności odszedł śp. Alojzy Michala, R.I.P.
image_print