Niedziela VI Wielkanocna

 1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. Majowe w tygodniu po Mszy wieczornej, w sobotę po Mszy porannej.
 2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Zapraszamy na Mszę świętą z procesją błagalną w poniedziałek i środę o 7.00 do kościoła parafialnego, a we wtorek o 18.00 do św. Anny. Msza św. u św. Anny zostanie odprawiona w kolejną rocznicę śmierci ks. Proboszcza Jana Kołodennego.
 3. We wtorek o 17.00 w kościele parafialnych spotkanie uczniów klas IV przed rocznicą Komunii św., która odbędzie się w niedzielę o 9.30.
 4. W środę Msza szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00. Po Mszy próba dzieci przed I Komunią Świętą.
 5. W piątek Msza młodzieżowa z majówką o 18.00. Po Mszy próba chóru. Od piątku odmawiać będziemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 6. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO (lektorzy, ministranci i kandydaci/, a o 10.00 spotkanie Marianek.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. W Świerklach o 15.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, a na Górze św. Anny pielgrzymka strażaków.
 8. Za tydzień w Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o 11.00. W sobotę w Borkach o 19.00 Nieszpory odpustowe, po nich ognisko z piosenką religijną.
 9. Sakrament chrztu przyjęła Antonina Grubiak. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.
 10. Zapowiedzi przedślubne: I. Roman Ressel z Wróblina i Ewelina Krawczyk z Lewina Brzeskiego; Wiktor Bujnicki z Czarnowąsów i Izabela Włoch z Gorzowa Śląskiego; III. Henryk Kornek z Czarnowąsów i Joanna Moruś z Brochocina.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Raginisa, Różanej i Sielankowej. Bardzo dziękujemy za skoszenie trawy na cmentarzu i na placu przykościelnym. Z całego serca dziękujemy tym, którzy od siebie podejmują różne prace przy naszej parafii. Taka współodpowiedzialność bardzo cieszy.
 12. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; wt. ? bł. Czesława /P. Cebulla/; śr. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; czw. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; pt.  ? Narodzenia NMP /E. Świerc/.
 13. Do wieczności odeszły: Maria Zając, Adelajda Sluga i Łucja Śpiewak. R.I.P.
image_print