Czcimy św. Rodzinę

  1. Dzisiaj czcimy św. Rodzinę, a także kończymy Rok Pański 2017. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o 16.00.
  2. Jutro rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2018. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie będzie Mszy św. o 7.00. Nieszpory Noworoczne o 15.00. Na 18.30 zapraszamy na Jasełka przygotowane przez naszą młodzież do małej sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Czarnowąsach.
  3. Od wtorku do czwartku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7.00. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek. Najbliższe odwiedziny chorych będą dopiero w piątek 9 lutego 2018.
  4. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kolekta w tym dniu będzie na misje. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. O 17.15 odbędzie się Parafialny Festiwal Kolędowy ku czci Dzieciątka Jezus. Wykonawców prosimy o wcześniejsze zapisywanie się telefoniczne lub w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego i kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu.
  6. We wtorek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie w Krzanowicach. Prosimy, aby w miarę możliwości gospodarz oczekiwał ministrantów przed domem, który ma zostać pobłogosławiony. Będziemy bardzo wdzięczni za przywiezienie nas na miejsce rozpoczęcia kolędy.

Nowych mieszkańców prosimy o przygotowanie danych o członkach rodziny (data urodzenia, chrztu i ślubu). Prosimy nie przygotowywać kolacji dla kolędników. Dziękujemy za gościnę i zrozumienie. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na cele dalszej renowacji kościoła parafialnego, które będzie można składać podczas Mszy św. w kościele.

Plan kolędy w tym tygodniu: wt. ? Krzanowice, ul. Krzanowicka; śr. ? Krzanowice, ul. Lniana, Czarnowąska, Łukowa, Wakacyjna, Przyjemna, Ciepła, Sympatyczna, Brzoskwiniowa, Pomyślna, Jesiennych Liści; czw. ? Borki, ul. Kwitnącej Jabłoni, Lompy, św. Jana; pt. ? Borki, ul. Bławatków, Malwowa, Ochronna, św. Barbary. Rozpoczęcie kolędy we wtorek o 14.00, a w pozostałe dni o 15.00.

  1. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 18.00, ponieważ w sobotę jest Uroczystość Trzech Króli, do sprzątania prosimy parafian z ul. Michałowskiego.
  2. Do wieczności odeszli: Cecylia Skrzipczyk ? l. 85, Józef Czok ? l. 75, s. Felicjana Mnich – l. 101 i Ewelina Słowik ? l. 27. R.I.P.
image_print