Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej (17.30) spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III.
 3. W środę Msza szkolna o 17.00. Od 16.30 spowiedź dla dzieci. Po Mszy spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.
 4. W czwartek czcimy św. Andrzeja Apostoła.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych będą dopiero przed świętami, w piątek 22 grudnia. W piątek o 18.00 Msza młodzieżowa. Od 17.30 okazja do spowiedzi. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II.
 6. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki o NMP. O 10.00 spotkanie wszystkich Marianek. Chcemy przygotować stroiki adwentowe, które Marianki będą rozprowadzać w niedzielę przy wejściu do kościoła za dobrowolną ofiarę na własne cele.
 7. W przyszłą niedzielę zaczynamy Adwent. Podczas nieszporów o 15.00 zostaną poświęcone wieńce adwentowe i lampiony roratnie. Za tydzień kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu, a przed kościołem członkowie Caritas będą zbierać ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na remont katedry opolskiej. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Zamoyskiego.
 9. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Judy /E. Liguda/; wt. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/; śr. ? Tercjarze św. Franciszka; czw. – św. Kamila /E. Zdzuj/; pt. ? św. M. Kolbe /J. Waldyra/.
 10. Ks. Proboszcz podjął decyzję o montażu organów zaraz po rozpoczęciu nowego roku. Nie będziemy więc stawiać kolejnych rusztowań w kościele przed świętami. Cieszymy się, że kościół jest już pomalowany. Chcemy się dobrze przygotować do świąt. Prace renowacyjne zarówno wokół elementów prospektu jak i samego instrumentu są już na ukończeniu.
 11. W przyszłym roku planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie od 17 kwietnia do 24 kwietnia 2018. Koszt wyjazdu 2950 zł. + 130 USD. Osoby, które pragną uczestniczyć w tej pielgrzymce prosimy o niezwłoczne wpisywanie się na listę w zakrystii (pozostawiamy nr telefonu). Chcemy rozeznać, ile osób ma zamiar wziąć udział w tej pielgrzymce. Miesiąc kwiecień to jeden z najpiękniejszych miesięcy w Ziemi Świętej (wiosna). Cena wyjazdu również jest bardzo korzystna. W zakrystii możemy pobrać szczegółowy program planowanej pielgrzymki.
image_print