Kiermasz ? Rocznica konsekracji kościoła parafialnego

  1. Dzisiaj obchodzimy Kiermasz ? Rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tak wiele wieków i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca. Modlimy się za kapłanów, którzy sprawowali i obecnie sprawują Sakramenty Święte i głoszą Słowo Boże, za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za dar wiary tych osób, które przychodzą do Boga w niedziele i dni powszednie. Dziękujemy za ofiarność, dzięki której możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o 15.00.
  2. W liturgii tego tygodnia w czwartek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek św. Leona Wielkiego, a w sobotę św. Marcina z Tours.
  3. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych (17.30) różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. Wtorkowe Msze wieczorne będą od tego tygodnia sprawowane w kościele parafialnym. W środę Msza szkolna o 17.00, a w piątek Msza młodzieżowa o 18.00.
  5. W poniedziałek o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III, a we wtorek kandydatów z klas VI i VII o 18.00.
  6. W sobotę przypada Święto Niepodległości. Msze sprawowane będą o 8.00 i 18.00. O 9.30 spotkanie kandydatów na ministrantów.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie na Bliskim Wschodzie.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz z Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy za liczny udział we Mszy św. i procesji na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 16.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Studziennej.
  9. Sakrament chrztu przyjął Franciszek Czechowski. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
image_print