Niedziela XXVI Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę, a parafianom z Czarnowąsów za przygotowanie dożynek i dekoracje. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe o 15.00.
 2. Płody rolne dla seminarium w Opolu możemy składać w tym tygodniu w Czarnowąsach u p. Piotra Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk. Pamiętajmy też o siostrach Karmelitankach w Krakowie.
 3. Od poniedziałku Msze wieczorne sprawowane będą o 17.00, za wyjątkiem piątku i soboty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wg planu proponowanego na ostatniej stronie Listu. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00, a w piątek Msza św. dla czcicieli NSPJ i młodzieży o 18.00.,w sobotę różaniec przed Mszą o 17.30.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie bierzmowańców klas III.
 5. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Aniołów Stróżów, w śr. św. Franciszka z Asyżu, w czw. św. Faustynę, a w sobotę NMP Różańcową.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W środę od 16.30 spowiedź dla dzieci. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych.
 7. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O 9.30 spotkanie ministrantów. Również w sobotę pielgrzymka Caritas diecezji opolskiej do Trzebnicy.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającego edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 9. Sakrament chrztu przyjęli: Bartosz Michala i Franciszek Galiński. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 10. Zapowiedź przedślubna I: Marcin Glados z Borek i Karolina Kunce z Borek.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Krzyżowej.
image_print