Niedziela XXI Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. Św. Augustyna, wt. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, pt. bł. Bronisławę. We wtorek i środę pielgrzymka LSO na Górze św. Anny.
 3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin do kościoła św. Anny. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, potem adoracja Pana Jezusa. O 20.00 różaniec i Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski w nowym roku szkolnym dla dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli i katechetów.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych będą w następny piątek, 8 września.
 5. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki o NMP.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu.
 7. Sakrament chrztu przyjęła Wiktoria Tomaszewska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 8. Zapowiedź przedślubna II: Mateusz Rychlik z Borek i Anna Szlapa z Chróścic.
 9. Parafialny Żniwiok będzie w niedzielę 1 października. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą parafianie z Czarnowąsów.
 10. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny, w sobotę 16 września. Jest to nasza tradycyjna pielgrzymka parafialna. Opłata za przejazd wynosi 25 zł.
 11. Polecamy książkę o naszej parafii ?Opowieść o Domu Bożym? dra Piotra Stefaniaka. Cena 40 zł. Polecamy także ?Gościa Niedzielnego? z płytą DVD z filmem ?Misja?.
 12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Małej Panwi.
 13. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; wt. ? MB z Lourdes /H. Pawleta/; śr. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; czw. ? św. Rocha /E. Matyszok/; pt. ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/.
 14. Dziękujemy wszystkim mężczyznom, zwłaszcza ojcom i młodzieńcom, za udział w V Pieszej Pielgrzymce na Górę Świętej Anny. Podjęta przez was ofiara, modlitwa i trud stanowi szczególny dar, nie tylko dla waszych rodzin, ale także dla naszej parafii i Kościoła. Podziękowania dla ks. prałata Alberta Glaesera, dyrektora Sebastianeum w Kamieniu Śl., za serdeczne przyjęcie.
image_print