Niedziela XIX Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00
  2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Maksymiliana Marię Kolbego, w śr. św. Rocha, w czw. św. Jacka. Od poniedziałku Msze św. sprawowane będą rano i wieczorem.
  3. Jutro, w pon. wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymom dziękujemy za podjęty trud i świadectwo żywej i ofiarnej wiary. Życzymy wam mocy Ducha Świętego i wytrwałości. Bagaże można składać dzisiaj o 19.30 przy plebanii albo jutro przy kościele św. Jacka od godz. 7.00. opłata za przewóz bagaży 30 zł.
  4. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu będzie na Wydział Teologiczny w Opolu. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.
  5. W przyszłą niedzielę kościół św. Anny obchodzić będzie swój Kiermasz, czyli 10 Rocznicę Konsekracji. Uroczysta Msza będzie o 9.00, a nieszpory o 15.00 u św. Anny. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Za tydzień również odpust św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.
  6. Sakrament chrztu przyjęła Wiktoria Dudka. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
  7. Zap. przedślubna III: Patryk Grala i Emilia Mikulla ? oboje z Czarnowąsów.
  8. Nadal zachęcamy mężczyzn i młodzieńców do zapisywania się na naszą V Pieszą Pielgrzymkę na Górę św. Anny, która wyruszy w sobotę 26 sierpnia o 4.00 sprzed kaplicy św. Józefa.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Słonimskiego.
  10. Wieczorny Różaniec: pon ? św. Jadwigi /E. Fila/; śr ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/; czw ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; pt ? św. Judy /E. Liguda/.
image_print