Święto Przemienienia Pańskiego

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wt. św. Dominika, w śr. św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), w czw. św. Wawrzyńca, w pt. św. Klarę.
 3. Msze św. od pn. do pt. sprawowane będą tylko rano o 7.00. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie Wniebowzięcia NMP.
 4. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów renowacji obrazu Wniebowstąpienie Pańskie (koszt 55. 000 zł.)
 5. Za tydzień odpust w Brynicy, a także w Kamieniu Śl. ku czci św. Jacka patrona Metropolii Górnośląskiej. Ks. Abp Alfons Nossol obchodzi w tym dniu swoje Jubileusze: 85-lecie urodzin, 60-lecie święceń kapłańskich, i 40-lecie święceń biskupich.
 6. Zap. przedślubne: II. Patryk Grala i Emilia Mikulla – oboje z Czarnowąsów, i III. Mateusz Rother z Czarnowąsów i Paulina Staś z Grabczoka.
 7. Nadal zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 14 sierpnia. Wpłata 20 zł. za legitymację i znaczek w zakrystii.
 8. Od dzisiaj przyjmujemy zapisy (w zakrystii) na naszą już V Męską Pielgrzymkę na Górę św. Anny, która wyruszy w sobotę 26 sierpnia, rano o g. 4.00 spod kaplicy św. Józefa. Mężczyzn i młodzieńców zachęcamy do odważnego podjęcia decyzji, by modlić się za siebie, swoją rodzinę i Kościół.
 9. Bardzo polecamy książkę o naszej parafii pt. Opowieść o Domu Bożym, autorstwa krakowskiego historyka dr. Piotra Stefaniaka. Cena 40 zł. Cieszymy się, że chętnie ją kupujemy. Oby znalazła się w każdym naszym domu. To także dobry prezent dla bliskich, którzy stąd pochodzą.
 10. W miniony poniedziałek w naszym sanktuarium zakończyliśmy piękne obchody odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy za nabożny udział licznym Gościom, którzy do nas przybyli z różnych stron oraz Parafianom za dar żywej wiary w Pana Boga i wstawiennictwo św. Anny. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do uświetnienia tej wyjątkowej Uroczystości. A wiemy, że przygotowanie tak wielkiego święta wymaga wielkiego zaangażowania. Radiu Doxa dziękujemy za patronat medialny i transmisję Sumy odpustowej. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech św. Anna dalej prowadzi nas drogami naszego życia do Pana Jezusa i Jego Najświętszej Matki.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Słonimskiego.
 12. Do Pana odeszli: Piotr Lisowski, l. 50 i Ryszard Kolodziej, l. 87. RIP.
image_print