Niedziela XVI Zwykła

  1. Dzisiaj jest XVI Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00. Także dzisiaj we Wróblinie przy ul. Gawędy, o 16.00 poświęcenie odnowionego krzyża. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tego pięknego dzieła.
  2. W tym tygodniu wspominamy w pon. św. Kingę, we wt. św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w śr. św. Annę, w czw. św. Joachima, a w sb. św. Martę.
  3. We wtorek poświęcamy pojazdy, zapraszamy zmotoryzowanych na Mszę św. o 18.00 do kościoła parafialnego. Złożone ofiary będą na Misje.
  4. W środę przypada Uroczystość św. Anny. Zapraszamy na Msze św. do św. Anny o 8.00 i 18.00. W tym dniu chcemy przeżyć Czuwanie Rodzin. O 18.00 Msza św. potem adoracja do 20.00, różaniec i Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy o dobre przeżycie odpustu oraz za zatwardziałych grzeszników. Będzie też okazja do spowiedzi św. przed odpustem.
  5. W czwartek o 15.00 prosimy panie (nie tylko z Wróblina) do sprzątania św. Anny i kaplicy odpustowej. W piątek o 15.00 prosimy parafian z Borek o uporządkowanie cmentarza przed odpustem. Pracy na cmentarzu jest dużo, każda para rąk się liczy. Im więcej osób przyjdzie, tym łatwiej wykonamy tę pracę. Prosimy zabrać ze sobą niezbędne narzędzia. Uporządkujmy też groby swoich bliskich.
  6. W piątek o 9.00 do sprzątania kościoła parafialnego prosimy Marianki (przedtem krótkie spotkanie). Zbiórka LSO o 18.30.
  7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. W sobotę o 18.00 wyruszymy procesyjnie do kościoła św. Anny. O 18.30 nieszpory, a o 19.00 Msza św. w int. babć i dziadków. W niedzielę Msze św. będą o 7.00 w obydwu kościołach (u św. Anny w int. matek) oraz o 9.00. Suma Odpustowa o 11.00, i ostatnia Msza św. o 16.00. 0 17.00 uroczyste nieszpory, a o 17.30 tradycyjny Koncert dla św. Anny. Tym razem wystąpi znany jazzman z Krakowa Adam Pierończyk. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr. Piotr Kuc, oficjał Sądu Diecezji Opolskiej. Zapraszamy na nasz odpust wszystkich Parafian i Gości, a także Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, scholę, LSO, Marianki, sztandary, panów do baldachimu i zbierania kolekty. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty, by w pełni przeżyć naszą doroczną Uroczystość Odpustową. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św., w wieczór Czuwania Rodzin, w sobotę od 17.00 w kościele parafialnym, oraz od 18.30 u św. Anny.

Miło nam, bo patronat medialny nad naszym odpustem objęło Radio Doxa. Dzięki temu Suma odpustowa będzie transmitowana, z czego na pewno ucieszą się nasi chorzy. Panie z Caritasu przygotują ciastka, jak w minionym roku. Dziękujemy! Także będzie można kupić książkę pt. Opowieść o Domu Bożym, której autorem jest dr Piotr Stefaniak, historyk z Krakowa. Cena 40 zł.

  1. Zap. przedślubna I. Mateusz Rother z Czarnowąsów i Paulina Staś z Grabczoka, III. Mateusz Wieczorek z Czarnowąsów i Vanessa Ledwig z Chrząstowic.
  2. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone przed kościołem ofiary na rzecz poszkodowanych przez nawałnice, za posprzątanie kościoła. Cieszymy się, bo jest już gotowy ostatni (trzeci) obraz Wniebowstąpienie Pańskie, który został zawieszony u św. Anny. Koszt renowacji 55 000 zł.
image_print