Niedziela XV Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą, a także czcimy Matkę Bożą Szkaplerzną. Zapraszamy na nieszpory maryjne o 15.00, szczególnie członków Wspólnoty Szkaplerznej. W Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15.00.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w czwartek bł. Czesława ? patrona naszej diecezji, a w sobotę św. Marię Magdalenę. W tym tygodniu Msze sprawowane będę rano i wieczorem.
 3. W środę zapraszamy na Mszę św. o 18.00 w 40 r. śmierci ks. Radcy Henryka Mainki, długoletniego proboszcza naszej parafii. Będziemy się również modlić w int. naszej społeczności lokalnej, o pomyślne rozwiązanie wielu jeszcze nierozwiązanych problemów.
 4. Sakrament chrztu przyjęła Lena Cyris. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 5. Zapowiedzi przedślubne: II. Mateusz Wieczorek z Czarnowąsów i Vanessa Ledwig z Chrząstowic III. Denis Panusch z Borek i Paulina Michalczuk z Czarnowąsów, Daniel Pertek z Murowa i Marlena Rak z Czarnowąsów, Piotr Kaczmarczyk z Łęków i Magdalena Bień z Wróblina, Dawid Szynol z Zimnic Wielkich i Jolanta Moczko z Wróblina.
 6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Zaciszej.
 7. W przedsionkach kościoła wystawione są kartki na zalecki odpustowe. Odpust św. Anny to także wielka modlitwa za zmarłych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy i którym jesteśmy winni wdzięczność. W ich intencji zostanie odmówiony różaniec, będzie sprawowana Msza św. oraz nabożeństwo na cmentarzu w poniedziałek po odpuście. Od najbliższego piątku odmawiać będziemy nowennę przed odpustem ku czci św. Anny.
 8. W naszych gablotkach zarówno z tyłu jak i z przodu kościoła znajdziemy ulotki dotyczące ratowania życia Laury, która jest jeszcze pod sercem matki i czeka ją trudna i kosztowna operacja serduszka. Na ulotkach znajdziemy wszystkie dane i szczegółowy opis. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
 9. Także ks. bp Andrzej Czaja zachęca nas do przyjścia z pomocą tym, którzy zostali poszkodowani przez nawałnice. Na ten cel w przyszłą niedzielę będzie kolekta przed kościołem.
 10. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; wt. ? św. Moniki /K. Niestrój/; śr. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; czw. ? św. Antoniego /H. Firlus/; pt. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.
 11. Do wieczności odszedł śp. Edward Malcherczyk, l. 62. R.I.P.
image_print