Niedziela Najświętszej Trójcy

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Zapraszamy na nieszpory o15.00. Również w Świerkli o 15.00 Nabożeństwo fatimskie.
  2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, a w sobotę czcimy św. Alberta Chmielowskiego.
  3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Bezpośrednio po Mszy próba dla dziewczynek z klasy III sypania kwiatków na Boże Ciało. O 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania klas I.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nasz parafialny odpust. Msze św. sprawowane będą o 7.00, 8.30 ? Suma odpustowa z procesją, i o 16.00. Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Krzanowicką (Kani), Gierymskiego (Matejki), Podkowińskiego (Reymonta) i Michałowskiego (Ogrodowa). Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin, IV ? Borki. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, grupy ze sztandarami, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatków. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji.
  5. W piątek Msza św. dla młodzieży. W piątek i sobotę procesja Oktawy Bożego Ciała.
  6. W przyszłą niedzielę w Świerkli odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma odpustowa o 11.00. Za tydzień szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30, a przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
  7. Zapowiedź przedślubna: II Piotr Moczko z Luboszyc i Natalia Hyla z Czarnowąsów.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Borowej.
  9. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Jadwigi /E. Fila/, wt. – św. M. Kolbe /J. Waldyra/; śr. ? św. Judy /E. Liguda/; pt. ? św. Faustyny /M. Przywara/.
  10. Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowego postu od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie naszej diecezji w piątek 16 czerwca br.
image_print