Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się okres Wielkanocny. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. Jutro Drugi Dzień Zielonych Świąt, obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. sprawowane będą o 8.00, 9.30 i 17.00 w kościele parafialnym oraz o 18.30 u św. Anny. W Kamieniu Śl. o 10.00 Dzień Modlitw Rolników, a na Górze św. Anny Pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka.
 3. We wtorek czcimy Św. Norberta ? biskupa, patrona naszej parafii. W tym dniu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji: 8.00 Msza św., 9.00 Borki i Krzanowice, 10.00 Czarnowąsy, 11.00 Wróblin, 12.00 siostry Jadwiżanki i o 13.00 zakończenie adoracji. Wszystkich parafian zapraszamy na sumę odpustową o 18.00 w int. Parafian.
 4. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II. W piątek Msza dla młodzieży o 18.00.
 5. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to patronalny dzień Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w int. Kapłanów ?Oremus?.
 6. Sakrament chrztu przyjął Mateusz Jakubik. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 7. Zap. przedślubne: I. Piotr Moczko z Luboszyc i Natalia Hyla z Czarnowąsów, III. Szymon Słomian z Żorów i Magda Tarczyńska z Czarnowąsów, Marcin Kupka z Czarnowąsów i Violetta Obruśnik z Jemielnicy.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Również w przyszłą niedzielę w Luboszycach odpust ku czci św. Antoniego, a w Świerkli nabożeństwo fatimskie o 15.00.
 9. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, za udział w parafialnej pielgrzymce do św. Rocha w Dobrzeniu, za uporządkowanie Pl. Krzyża Świętego i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Borowej.
 10. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Rocha /E. Matyszok/, wt. /św. Anna/ bł. Marii Merkert (M. Baron), śr. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/; czw. ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; pt. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/.
 11. Zdjęcia komunijne można odbierać od poniedziałku w Zakładzie Foto u Państwa Kałuża.
image_print