Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii również Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na Nieszpory Maryjne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci będą przychodzić w strojach komunijnych na Msze św. wieczorne w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę do kościoła parafialnego, we wtorek do św. Anny, a w środę do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.
 3. W poniedziałek o 17.00 spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. W środę o 18.00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Wieczorem o 18.00 Msza św. dla czcicieli NSPJ i młodzieży.
 5. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Również w sobotę o 10.00 w katedrze opolskiej święcenia kapłańskie.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Także w przyszłą niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych.
 7. Zap. przedślubne: II. Szymon Słomian z Żorów i Magda Tarczyńska z Czarnowąsów, Marcin Kupka z Czarnowąsów i Violetta Obruśnik z Jemielnicy, III. Łukasz Waleska z Czarnowąsów i Krystyna Dras z Wróblina.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę jako jałmużna postna z całego roku. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie kościoła, dekorację świątyni, za dar dla kościoła i za piękne uprządkowanie placu wokół kościoła. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie odpustu. W sobotę o 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Borowej.
 9. Trasa procesji Bożego Ciała, podobnie jak w ubiegłym roku, przebiegać będzie ulicami: Krzanowicką (Kani), Gierymskiego (Matejki), Podkowińskiego (Reymonta) i Michałowskiego (Ogrodowa). Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II ? Czarnowąsy, III ? Wróblin, IV ? Borki.
 10. Informacja dla pielgrzymów do Hiszpanii: W sobotę o 14.45 składamy bagaże w autobusie, o 15.00 Msza św. w kościele. Po Mszy wyjazd na lotnisko do Wrocławia. Polecamy się waszym modlitwom.
 11. Wieczorny różaniec: pon. ? Tercjarze św. Franciszka; wt. ? św. Jacka /D. Cebulla/; czw. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; pt. ? św. Elżbiety /M. Knietsch/.
 12. Do wieczności odszedł Norbert Niedworok, l. 81. RIP.
image_print