Niedziela VI Wielkanocna

 1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. porannej.
 2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje. Zapraszamy na Mszę św. z procesją błagalną w poniedziałek i środę o 7.00 do kościoła parafialnego, a we wtorek o 18.00 do św. Anny.
 3. We wtorek o 17.00 próba dzieci przed I Komunią Świętą. W środę Msza św. szkolna z majówką o 17.00.
 4. W czwartek o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo z procesją błagalną o odpowiednią pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli ku czci św. Urbana i św. Izydora. Rozpoczęcie na pl. Krzyża Świętego przy ul. Wolności, następnie pójdziemy ul. Krzyżową do krzyża obok państwa Długosz i powrót na pl. Krzyża Świętego. W czwartek nie będzie Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek Msza młodzieżowa z majówką o 18.00. Na tę Mszę zapraszamy również wszystkie Matki, z racji Dnia Matki. Od piątku odmawiać będziemy Nowennę do Ducha Świętego. W sobotę o 9.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i chrzestnych.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Rozpoczęcie o 9.15 przed kościołem. O 15.00 Nieszpory Maryjne z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin. Kolekta za tydzień jest jako jałmużna postna z całego roku.
 7. Sakrament chrztu przyjął Michał Radziej. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 8. Zapowiedzi przedślubne: I. Szymon Słomian z Żorów i Magda Tarczyńska z Czarnowąsów; Marcin Kupka z Czarnowąsów i Violetta Obruśnik z Jemielnicy. II. Łukasz Waleska z Czarnowąsów i Krystyna Dras z Wróblina, III. Krzysztof Kozłowski z Opola i Anna Napieralska z Wróblina.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. W piątek o 9.00 do sprzątania prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W czwartek wieczorem o 18.00 prosimy tatusiów dzieci komunijnych do uporządkowania placu wokół kościoła i skoszenia trawy (4 -5. osób wystarczy).
 10. Wieczorny różaniec: pon. MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/; wt. bł. Czesława /P. Cebulla/; śr. św. Józefa /M. Gallus/; pt. MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/.
 11. W czwartek o g. 19.00 spotkanie pielgrzymów do Hiszpanii (ostatnie sprawy organizacyjne związane z wyjazdem).
 12. Do wieczności odeszła Elfriede Pollok, l. 84. RIP.
image_print