Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Nieszpory do kościoła św. Anny o 15.00, gdzie znajduje się ołtarz Miłosierdzia Bożego.
  2. Jutro tj. w poniedziałek konserwatorzy przeprowadzą II etap prac związanych z zastosowaniem chemicznych środków owadobójczych a jednocześnie zabezpieczających prospekt organowy. Z tego względu Msze św. od poniedziałku do czwartku (włącznie) będą sprawowane w kościele św. Anny o 18.00. Od piątku wracamy do kościoła parafialnego. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Wojciecha, we wtorek św. Marka Ewangelistę i w sobotę św. Katarzynę Sieneńską. We wtorek zapraszamy do św. Anny na Mszę św. o 18.00 ku czci św. Marka na procesję błagalną o dobrą pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli.
  3. W środę Msza św. szkolna o 17.00 u św. Anny. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone modlitewniki i różańce. Po Mszy spotkanie uczniów klas IV przed rocznicą Komunii św., która obędzie się w niedzielę 14 maja o 9.30.
  4. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18.00. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania klas II
  5. W sobotę o 10.00 pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  6. Sakrament chrztu przyjęli: Eliasz Wolniaczyk, Antoni Jakubowski, Julia Kasperek i Daria Majewska. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.
  7. Zapowiedzi przedślubne ? II: Jakub Wróbel z Wróblina i Patrycja Kozak z Kotorza Wielkiego; Tomasz Załężny z Borek i Hanna Kolorz z Borek;
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na diecezjalny Caritas, przed kościołem do puszek, na potrzeby Syrii. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Brzozowej.
  9. Wieczorny różaniec: pon. Narodzenia NMP /E. Świerc/; wt. Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/; śr. św. Elżbiety /M. Knietsch/; czw. św. Barbary /M. Panusch/; pt. św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.

10. Od początku roku wywozem odpadów komunalnych z cmentarza, zajmuje się Wydział Gospodarki Odpadami UM Opola. ?Komunalka? nie godzi się na to, by pojemniki na odpady znajdowały się tam, gdzie kiedyś, tzn. za wewnętrznym ogrodzeniem cmentarza. Teraz zostały ustawione w bliskości bramy wyjściowej, na parkingu. Prosimy wszystkich użytkowników cmentarza, by wszelkie odpady zanosić do tego miejsca. Od stycznia musimy ponosić wysokie koszty wywozu odpadów cmentarnych (dotąd byliśmy z tego zwolnieni). Bardzo prosimy wszystkich Parafian o wspólną troskę o nasz piękny cmentarz, by nie ograniczać się tylko do grobów swoich bliskich, ale także mieć oczy otwarte na tych, którzy lekceważą porządek na cmentarzu. Dziękujemy za zrozumienie! Został już wykonany piękny chodnik, dzięki czemu procesje na cmentarzu będą się odbywać po utwardzonej drodze.

image_print