Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne o 15.00.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Kolekta będzie na KUL. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. W tym tygodniu jest Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w Mszach św., aby trwać w uwielbieniu Jezusa Zmartwychwstałego.
 3. We wtorek o 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie pielgrzymów wybierających się do Hiszpanii (3-10.06.2017). Uczestnicy proszeni są o wpłacenie I zaliczki w wysokości 1000 zł.
 4. W środę Msza św. szkolna. Informujemy, że poświęcenie modlitewników będzie miało miejsce 26. 04 (śr.), a pierwsza spowiedź dzieci komunijnych w sobotę 29. o4. o g. 10.00.
 5. W czwartek o 19.00 w Siołkowicach Konwent Wielkanocny. W naszym kościele nie będzie w tym dniu Mszy św. o 18.00.
 6. W piątek Msza św. dla młodzieży. Z okazji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy członków wszystkich Wspólnot Parafialnych. Po Mszy spotkanie zelatorów Bractwa Różańcowego.
 8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nieszpory zostaną odprawione o 15.00 przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego w kościele św. Anny. Kolekta będzie na diecezjalny Caritas. Również w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Jerzego w Kup.
 9. Zap. przedślubne ? I. Jakub Wróbel z Wróblina i Patrycja Kozak z Kotorza Wlk.; Tomasz Załężny z Borek i Hanna Kolorz z Borek; III. Klaudiusz Firlus z Dąbrówki Łubniańskiej i Paulina Kotlińska z Czarnowąsów.
 10. Dziękujemy za udział w Triduum Paschalnym i Procesji Rezurekcyjnej. Dziękujemy siostrom Jadwiżankom, chórowi, orkiestrze, LSO, p. Agnieszce za dekoracje i p. Monice za troskę o bieliznę ołtarzową, grupom niosącym sztandary i baldachim oraz strażakom. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele, za złożone przy Bożym Grobie ofiary na kościoły w Ziemi Świętej, także za dary dla probostwa i za życzenia. Paniom z Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych, Mariankom za posprzątanie kościoła, przygotowanie palm i służbę w Wielkim Tygodniu. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Wąskiej.
 11. Wieczorny różaniec: wt. ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; śr. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; pt. ? św. Rocha /E. Matyszok/.
image_print