Niedziela V Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
 2. W środę Msza szkolna z Drogą Krzyżową o 17.00. Od 16.30 miesięczna spowiedź.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek po porannej i wieczornej Mszy św. Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież. Najbliższe odwiedziny chorych będą przed świętami wielkanocnymi, w środę 12 kwietnia. W pt. wieczorem próba chóru.
 4. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO, natomiast o 10.00 Marianek. Pragniemy przygotować gałązki palmowe dla parafian.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta procesja na sumie o 9.30. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Zapowiedź przedślubna I: Klaudiusz Firlus z Dąbrówki Łubniańskiej i Paulina Kotlińska z Czarnowąsów.
 7. Sakrament chrztu przyjęła Lena Zielony. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii 3-10.06.2017. Program dostępny jest w zakrystii, w gablotce i na stronie internetowej.
 9. Nadal zachęcamy do podejmowania w naszych domach obrazu Matki Bożego Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej.
 11. Wieczorny Różaniec: pon. ? MB z Lourdes /H. Pawleta/; wt. ? św. Józefa /M. Gallus/; śr. ? św. Judy /E. Liguda/; czw. ? św. Moniki /K. Niestrój/; pt. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/.
 12. Dziękujemy osobom, które zapisywały się do Bractwa Różańcowego. Gratulujemy wielkodusznej odwagi! Nadal zachęcamy do uzupełnienia brakujących członków. Na ostatniej stronie Listu znajdziemy b. szczegółowe informacje dotyczące tego, na czym polega udział w Bractwie Różańcowym.
 13. Osoby, które zamawiały album o. Szustaka, Oto Człowiek z pięknymi zdjęciami z Jerozolimy, mogą go odebrać w zakrystii. Są też dodatkowe 2 egzemplarze, dla chętnych.
image_print