Niedziela III Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
 2. W poniedziałek przypada liturgiczny obchód Uroczystości Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze sprawowane będą 8.00 i 17.00. W tym dniu odbędzie się również Czuwanie Rodzin. Rozpoczęcie Mszą świętą o 17.00, potem adoracja Pana Jezusa do 18.30, następnie różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy za naszych ojców i małżonków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ludzi spragnionych Boga!
 3. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową. Po Mszy próba chóru.
 4. W czwartek o 18.00 na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież.
 6. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msza św. poranna odprawiona zostanie o 8.00. przed Mszą zaśpiewamy Godzinki. O 9.30 spotkanie LSO, a o 10.00 Marianek.
 7. W przyszłą niedzielę członkowie Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku.
 8. Sakrament chrztu przyjęły Sandra Kokot i Wiktoria Słota. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.
 9. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 7 i 10 zł.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii w dn. 03-10.06.2017. Program dostępny jest w zakrystii, w gablotce i na stronie internetowej.
 11. Nadal zachęcamy do podejmowania w naszych domach obrazu Matki Bożego Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii.
 12. Polecamy ?Gościa Niedzielnego? i ?Małego Gościa Niedzielnego?.
 13. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele i za złożone przed kościołem ofiary na remonty i konserwację diecezjalnych zabytków sakralnych, i za posprzątanie kościoła. Bardzo dziękujemy Panom, którzy gruntownie oczyścili prezbiterium z pajęczyn i kurzu. Przed świętami, jeszcze przed malowaniem, postaramy się w miarę oczyścić nawę środkową. P. Szmechcie dziękujemy za użyczenie specjalistycznego odkurzacza. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Stepowej.
 14. Wieczorny Różaniec: pon. MB Fatimskiej /A. Gondro/; wt. MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; śr. MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/; czw. św. o. Pio /K. Rippel/; pt św. M. Kolbe /J. Waldyra/.
 15. Zapisy do Klas I Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Opolu (Czarnowąsach), ul. Krzanowicka 1 odbędą się w sekretariacie szkoły w dniach od 20 marca do 28 kwietnia 2017 w godz. 8.00 ? 14.00. Reszta informacji w gablotkach. Polecamy Szkołę, która po prostu jest nasza!
 16. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie piątkowej Drogi Krzyżowej, a wszystkim za piękny udział w tym nabożeństwie.
image_print