Niedziela II Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
 2. W środę o 17.00 Msza św. z Drogą Krzyżową dla dzieci. Po Mszy o 17.45 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych. O 19.00 próba chóru.
 3. W czwartek o 17.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania klas II.
 4. W piątek po Mszy porannej Droga Krzyżowa z zaleckami. Wieczorem o 19.00 w naszej parafii Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Z tej okazji młodzież przygotuje nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele, po czym przejdziemy w procesji z krzyżem wokół placu kościelnego. Zapraszamy wszystkich z grona młodzieży i gimnazjalistów, ale także parafian pragnących przeżyć to szczególne nabożeństwo wielkopostne.
 5. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na remonty i konserwację diecezjalnych zabytków sakralnych. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Józefa, Oblubieńca NMP. Liturgiczny obchód tej uroczystości przeniesiony został na poniedziałek 20 marca.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii w dn. 03-10.06.2017. Program dostępny w zakrystii, w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.
 7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na misyjne dzieło ?Ad Gentes? i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Stepowej.
 8. Wieczorny Różaniec: pon. ? św. Kamila /E. Zdzuj/; wt. ? św. Elżbiety /M. Knietsch/; śr. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; czw. ? MB NP /M. Czirnia/.
 9. W sobotę o 10.00 mają swoje spotkanie kandydaci na ministrantów.
 10. Nadal zachęcamy do podejmowania obrazu Matki Bożego Miłosierdzia w naszych domach. Wielki Post to dobry czas do pogłębienia wiary w naszych rodzinach przez wspólną modlitwę przed obliczem Matki Bożej. Zapisy w zakrystii.
 11. Do wieczności odeszła śp. Hildegarda Kaluza ? l. 90. R.I.P.
image_print