Niedziela V Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek św. Scholastykę, a w sobotę Matkę Bożą z Lourdes.
 3. W środę Msza św. szkolna o 17.00, a w piątek o 18.00 Msza młodzieżowa. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II.
 4. W sobotę przypada Światowy Dzień Chorego. O 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych, a po Mszy pragniemy ugościć naszych chorych w szkole (jak w ub. roku). Parafian prosimy o towarzyszenie naszym chorym najpierw do kościoła, a później do szkoły na spotkanie.
 5. Nadal zachęcamy do podejmowania obrazu Matki Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy rodzinom, które gościły obraz u siebie i modliły się za naszą parafię. Zapisy w zakrystii.
 6. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę autokarową do Grecji ? Śladami św. Pawła, w terminie od 02 do 11.06.2017. Szczegółowe informacje w zakrystii i na stronie internetowej parafii. Św. Paweł Apostoł odbył aż cztery podróże, by nieść Ewangelię o Panu Jezusie narodom. Mamy okazję, by go naśladować. To naprawdę niezwykła okazja. Niebawem odbędzie się pierwsze spotkanie pielgrzymów.
 7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, oraz za składane ofiary kolędowe. Dziękujemy panom za uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej, a także za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy.
 8. Wieczorny Różaniec: pon. ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/ i Niepokalanego Poczęcia NMP /O. Hanusik/; wt. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/; śr. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; czw. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; pt. ? św. M. Kolbe /J. Waldyra/.
 9. Ks. Biskup Andrzej Czaja zwraca się z prośbą o wspieranie dzieła renowacji katedry opolskiej poprzez przekazanie 1 % podatku.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dzieła duchowej, modlitewnej adopcji naszych dzieci komunijnych, o co ks. proboszcz prosił w minioną niedzielę. Bóg zapłać! To bardzo ważne dzieło.
 11. Do wieczności odeszła Jadwiga Polednia, l. 81. RIP.
image_print