Niedziela III Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. Od 14.00 kolęda na życzenie, a o 18.30 zapraszamy na jasełka pt. ?Trudne Czasy? do sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czarnowąsach.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę Nawrócenie św. Pawła, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa, w piątek bł. Jerzego Matulewicza, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu.
 3. W poniedziałek w naszej parafii przypada adoracja wynagradzająca za zbezczeszczenie naszej świątyni i Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlili się za poległych i zaginionych w czasie wojny. Porządek adoracji: 8.00 Msza św.: 9.00 Czarnowąsy, 10.00 Wróblin, 11.00 Krzanowice i Borki, 12.00 Siostry Jadwiżanki, 13.00 zakończenie adoracji. Dalszy ciąg adoracji wieczorem podczas Czuwania Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. o 17.00, potem adoracja Pana Jezusa do 18.30, następnie różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy za ludzi niewierzących i nie praktykujących codziennej modlitwy i życia sakramentalnego.
 4. W środę o 17.00 Msza św. szkolna i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po Mszy o 17.45 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych
 5. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18.00. Po Mszy próba chóru i spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III.
 6. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO, o 10.00 wszystkich Marianek. Także w sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu obchody Dnia Życia Konsekrowanego.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę autokarową do Grecji ? Śladami św. Pawła, w terminie 02-11.06.2017. Szczegółowy program można odebrać w zakrystii. Zachęcamy do podjęcia odważnej decyzji, bez zwlekania, bo warto.
 8. Dziękujemy za składane ofiary kolędowe na renowację naszych organów i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy.
 9. Dziękujemy serdecznie za przyjęcie w Waszych domach podczas kolędy i za wspólną modlitwę. Niech błogosławieństwo kolędowe wyda obfite owoce w życiu naszych rodzin.
 10. Wieczorny Różaniec: pon. ? św. Jacka /D. Cebulla/; wt. ? MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; śr. ? św. o. Pio /K. Rippel/; czw. ? św. Anny /T. Matyszok/; pt. ? MB z Lourdes /H. Pawleta/.
 11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy piękną płytę z najlepszymi utworami Andrea Bocelliego. Cena jak zawsze. Jest też Mały Gość dla dzieci.
image_print