Niedziela II Zwykła

 1. Dzisiaj świętujemy II Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku sprawowane będą rano o 7.00. W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek św. Antoniego, opata, w czwartek ? św. Józefa Sebastiana Pelczara, a w sobotę św. Agnieszkę.
 2. W środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o żyjących i ++ Babciach i Dziadkach.
 3. Plan kolędy: pon. ? Krzyżowa, Kośnego, Złota, Kopernika, Zielona; wt ? Jagiełły (nry nieparzyste), Wąska; śr ? Jagiełły (nry parzyste), Nowa, Jasna, Słoneczna; czw ? Polna; pt ? Leśna, Boczna, Wrzosowa, Klonowa; sob ? Piaskowa, Lipowa, Kwiatowa, Wierzbowa, Krótka. Rozpoczęcie kolędy codziennie o 15.00, w sobotę o 10.00. W niedzielę o 14.00 kolęda na życzenie dla tych rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie lub chcą poświęcić nowy dom. Zapisy do soboty w zakrystii.
 4. Także w niedzielę zapraszamy na Jasełka pt. ?Trudne Czasy? przygotowane przez młodzież naszego Gimnazjum, o 18.30 w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czarnowąsach.
 5. Sakrament chrztu przyjęli: Wojciech Grzegorzyca i Emilia Klyscz. Niech Bóg błogosławi ich rodzicom i chrzestnym.
 6. Zapowiedź przedślubna III: Piotr Galiński z Wróblina i Magdalena Konarska z Brzegu.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę autokarową do Grecji ? Śladami św. Pawła, w terminie 02-11.06.2017. Koszt 2 350 zł + 110 euro. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie: 660 405 534.
 8. Przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa informujemy, że nauki przedślubne w naszym dekanacie rozpoczną się 11 marca /sobota/ o 19.00 w kościele św. Katarzyny w Dobrzeniu.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele, za składane ofiary kolędowe na renowację naszych organów i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Kopernika.
 10. Nadal zachęcamy do przyjęcia w nowym roku obrazu Matki Bożego Miłosierdzia. Wybierzmy odpowiedni termin, w którym ugościmy w naszej rodzinie Matkę Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii. Rodzinom, które już to uczyniły bardzo dziękujemy.
 11. Do wieczności odszedł śp. Henryk Patrzek – l. 84 RIP.
image_print