Nowy Rok Pański 2017

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2017. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Zapraszamy na Nieszpory Noworoczne o 15.00.
  2. Od poniedziałku do czwartku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7.00. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Najbliższe odwiedziny chorych będą dopiero w piątek 3 lutego.
  3. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Kolekta w tym dniu będzie na misje. O 17.15 odbędzie się VI Festiwal Kolędowy ku czci Dzieciątka Jezus. Wykonawców prosimy o wcześniejsze zapisywanie się telefonicznie lub w zakrystii. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego.
  4. W poniedziałek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie w Czarnowąsach. Prosimy, aby w miarę możliwości gospodarz oczekiwał ministrantów przed domem, który ma zostać pobłogosławiony. Będziemy bardzo wdzięczni za przewiezienie nas na miejsce rozpoczęcia kolędy. Nowych mieszkańców prosimy o przygotowanie danych o członkach rodziny (data urodzenia, chrztu, ślubu). Prosimy nie przygotowywać kolacji dla kolędników. Dziękujemy za gościnę i zrozumienie. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na cele dalszej renowacji kościoła parafialnego, które będzie można składać podczas Mszy św. w kościele.
  5. Plan kolędy w tym tygodniu: Pon. ? ul. Broniewskiego, Eichendorfa, Świerkowa, Dębowa. Wt. ? ul. Chopina, Norwida Śr. ? ul. Akacjowa, Brzozowa Czw. ? ul. Wolności (nr. parzyste), Strażacka Sb. ? ul. Wolności (nr. nieparzyste), Pszeniczna, Łąkowa, Jaśminowa. Rozpoczęcie kolędy codziennie o 15.00, a w sobotę o 10.00.
  6. Sakrament chrztu przyjęli: Filip Kołłątaj i Kinga Zdzuj. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły: Kubiciel, Starosta, Tymoczko i Twardowski.
  8. Przed kościołem możemy nabyć obrazki Matki Bożej Jasnogórskiej oraz NSPJ i Niepokalanego Serca NMP, cena 7 zł. Warto zawiesić taki obrazek w pokoju dziecka. Obrazki są poświęcone.
  9. Zapowiedź I: Piotr Galiński z Opola i Magdalena Konarska z Brzegu.
  10. Do wieczności odszedł śp. Jan Grund, l. 70. RIP.
image_print