Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  1. uroczystosc_narodzenia_panskiegoDzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy Parafian i Gości na Nieszpory kolędowe o 15.00.
  2. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo owsa. Kolekta będzie na Wydział Teologiczny w Opolu. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.
  3. W tym tygodniu Msze św. poranne będą o 8.00. We wtorek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, po Mszy błogosławieństwo wina.
  4. W środę czcimy św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. o 10.00 ze specjalnym błogosławieństwem. W piątek czcimy Świętą Rodzinę.
  5. W sobotę kończy się Rok Pański 2016. Zapraszamy na Mszę dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2017. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie będzie Mszy św. o 7.00. Nieszpory Noworoczne o 15.00. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu.
  7. Polecamy Gościa Niedzielnego (nr dwutygodniowy) ? cena 8 zł.
  8. Nadal zachęcamy do podejmowania Obrazu Matki Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy Rodzinom, które gościły Matę Bożą u siebie i modliły się za naszą parafię. Niech Matka Najświętsza również w nowym roku odwiedza nasze domy, rodziny, niech wnosi obecność Boga i Jego obfite błogosławieństwo. Zapisy w zakrystii.
  9. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę. Bardzo dziękujemy osobom, które przygotowały dekorację świąteczną w kościele parafialnym i u św. Anny. Dziękujemy p. Słowikowi za choinki, a p. Kindrowi za ich przywiezienie. Mariankom dziękujemy za posprzątanie świątyni. Dziękujemy również za dary dla plebanii. Cieszymy się, że o nas pamiętacie. Bóg zapłać! Dziękujemy za przesłane życzenia świąteczne. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina, z ul. Gawędy: Smusz, Galus, Gbur, Moczko i Juźwin.
  10. Do wieczności odszedł śp. Henryk Michala, l. 84, także s. Maria Awelina – Jadwiżanka z naszego klasztoru, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 10.30. R.I.P.
image_print