II Niedziela Adwentu

  1. adwent_2Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
  2. Roraty dla dzieci i młodzieży codziennie o 17.00, a w sobotę o 8.00. Dla dorosłych roraty w poniedziałek, środę i piątek o 7.00.
  3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. sprawowane będą o 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Msza św. o 17.00 zostanie odprawiona w int. Marianek i ich rodzin. Marianki odnowią swoje przyrzeczenia.
  4. W piątek po roratach spotkanie kandydatów do bierzmowania klas III i próba chóru.
  5. Od piątku do niedzieli w kościele seminaryjnym w Opolu odbędą się rekolekcje adwentowe dla małżonków Remont małżeński. Zachęcamy małżonków do uczestnictwa.
  6. W zakrystii można nabyć świece Caritas (duże-12 zł, małe 5- zł). Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków.
  7. Są jeszcze wolne intencje w styczniu, lutym i marcu o 7.00.
  8. Nadal zachęcamy do podejmowania obrazu Matki Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy Rodzinom, które gościły u siebie Matkę Bożą i modliły się za naszą parafię.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za złożone przed kościołem ofiary na Kościół na Wschodzie. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sobieskiego.
  10. Wieczorny Różaniec: pon. ? bł. Marii Merkert /M. Baron/; wt. ? św. Barbary /M. Panusch/; śr. ? św. Faustyny /M. Przywara/; czw. ? przed Mszą o 17.00 MB Pośredniczki Łask /J. Kijowska/; pt. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/
  11. 14 grudnia, w środę br. planujemy jednodniowy wyjazd do Pragi na Jarmark Adwentowy. Praga, to jedno z najpiękniejszych miast Europy. W programie: zwiedzanie miasta (z przewodnikiem), Msza św. w k-le Matki Boskiej Zwycięskiej, gdzie znajduje się słynne Praskie Jezulatko. Pod wieczór Jarmark Adwentowy i degustacja grzanego wina. Wyjazd o 5 rano, powrót w późnych godzinach wieczornych. Zabieramy ze sobą prowiant, Drogę do nieba, różaniec i dobrego ducha na drogę. Koszt: 100 zł. Zachęcamy do zapisywania się (opłata przy zapisie).
  12. Do wieczności odszedł śp. Paweł Melcer, l. 76. R.I.P.
image_print