I Niedziela Adwentu

  1. I Niedziela AdwentuDzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15.00 podczas których poświęcimy wieńce adwentowe i lampki roratnie. Przy wejściu do kościoła możemy nabyć stroiki adwentowe za dobrowolną ofiarę na cele Wspólnoty Mariańskiej. Ksiądz Biskup zaprasza dzisiaj młodzież o 15.30 do kościoła seminaryjnego w Opolu na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty dla dzieci i młodzieży, codziennie o 17.00, a w sobotę o 8.00. Zachęcamy również osoby dorosłe, zwłaszcza emerytów, do uczestnictwa w porannych roratach w poniedziałki, środy i piątki o 7.00. Niech czas adwentu obudzi w nas wolę życia i pragnienie służenia Chrystusowi. Niech pomoże nam wyzbyć się przywiązania do starych grzechów. Dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Miesięczna spowiedź dla dzieci w środę od 16.30, a dla młodzieży w piątek od 16.30. Odwiedziny chorych będą dopiero przed świętami, w piątek 16 grudnia. W piątek po roratach próba chóru i spotkanie LSO.
  4. W sobotę przed Roratami zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O 11.00 spotkanie wszystkich Marianek /próba generalna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP/.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD i Kurię w Opolu. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
  6. Sakrament chrztu przyjęli: Fabian Orlikowski i Matylda Zdzuj. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne do osób chorych i w podeszłym wieku. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła i za wykonanie pięknych wieńców adwentowych. Podziękowania dla pielgrzymów do Wieliczki i Krakowa, za wspólną modlitwę i miłą atmosferę.
  8. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Opolskiej, i z ul. Kolejowej.
  9. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Kamila /E. Zdzuj/; wt. ? św. Anny /T. Matyszok/; śr. ? św. J.B. Molla /U. Nowainska/; czw. ? Płomienia Miłości NSM /R. Baron/; pt. ? św. M. Kolbe /J. Waldyra/.
  10. W środę o 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków.
image_print