Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. jezus_chrystus_krolDzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W poniedziałek po Mszy św. o 7.00 wyjazd pielgrzymki do ?Wieliczki? i Krakowa. Zabieramy własny prowiant, różaniec i Drogę do Nieba. Osoby posiadające uprawnienia emerytalne i dzieci prosimy! o zabranie ze sobą odpowiednich dokumentów.
 3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 17.00, potem adoracja Pana Jezusa. O 19.00 różaniec i Apel Jasnogórski. Naszymi gośćmi będą państwo Maria i Stanisław Kukułowie, którzy podczas Mszy św. podzielą się z nami swoimi doświadczeniami w ramach duszpasterstwa małżeństw. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza małżonków.
 4. W środę Msza św. szkolna o 17.00. po Mszy (17.45) spotkanie rodziców dzieci pierwszokomujnych. Rano o 8.00 wyjazd młodzieży na pielgrzymkę do Częstochowy.
 5. W czwartek o 16.00 spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. Po Mszy św. (o 17.45) spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum.
 6. W piątek o 18.00 Msza św. dla młodzieży.
 7. W sobotę w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu W. odbędzie się turniej piłkarski LSO dekanatu Siołkowice. O 10.00 spotkanie Marianek. Chcemy przygotować stroiki adwentowe, które Marianki będą rozprowadzać w niedzielę przy wejściu do kościoła za dobrowolną ofiarę na własne cele.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Podczas nieszporów o 15.00 zostaną poświęcone wieńce adwentowe i lampki roratnie. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Za tydzień członkowie Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku.
 9. Sakrament chrztu przyjęła Magdalena Waindok. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na dalsze prace renowacyjne z naszym kościele. Cieszymy się, bo zakończyliśmy już instalację urządzeń wentylacyjnych, na co czekaliśmy od dawna. Mamy nadzieję, że przyniesie to spodziewany skutek. Całkowity koszt to prawie 45.000 zł. Dziękujemy za złożone przed kościołem ofiary na remont katedry opolskiej i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły.
 11. Wieczorny Różaniec: Pon.- Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/; wt.- Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/; śr.- Ducha Św. /E. Piontek/; czw.- Tercjarze św. Franciszka; pt.- MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/
 12. Do wieczności odszedł śp. Erwin Kubis ? l. 77. R.I.P.
image_print