Niedziela XXVIII Zwykła ? Niedziela Papieska

  1. papiezDzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą ? Niedzielę Papieską. Zapraszamy na Różaniec o 15.00, który chcemy ofiarować jako dziękczynienie za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Również dzisiaj o 15.00 w Świerklach ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
  2. Informujemy, że od poniedziałku wieczorne Msze św. będą o 17.00, a nabożeństwa różańcowe po Mszy św. tj. o 17.30. W sobotę różaniec też o 17.30. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00. W piątek Msza św. dla młodzieży z różańcem o 17.00. W piątek przypada Dzień Edukacji.
  3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę św. Teresę od Jezusa.
  4. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów, a o 10.00 Marianek.
  5. Sakrament chrztu przyjęła Aleksandra Kochanek. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej ? głównej patronki Śląska. Szafarze zaniosą Komunię Św. chorym od 9.30. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na pokrycie kosztów renowacji obrazu Zmartwychwstania. Również w przyszłą niedzielę odpust w Chróścicach.
  7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za złożone przed kościołem ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły.
  8. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  9. Chcemy kontynuować peregrynację obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Tym razem jednak prosimy o zapisywanie się rodzin, osób samotnych, na poszczególne dni. Obraz będziemy zabierać codziennie po wieczornej Mszy św. i na następny dzień wieczorem przyniesiemy obraz do kościoła, by kolejna rodzina (wcześniej zapisana) mogła go odebrać na kolejny dzień. Miejmy otwarte serca i drzwi naszych domów dla Matki Bożej, by wspólnie się pomodlić. To jest niezwykła szansa i okazja do głębszego przeżywania wiary tam, gdzie mieszkamy, gdzie przeżywamy naszą codzienność. Matka Bożego Miłosierdzia potrafi ożywić nasze życie. Możemy też zaprosić sąsiadów do wspólnej modlitwy. Pierwsza rodzina odbierze obraz w niedzielę po różańcu, z zakrystii.
  10. Do wieczności odeszli: Wacław Stankiewicz, l. 67, Piotr Kodura, l. 75, i Jan Firlejczyk, l. 84.
image_print