Niedziela XXIV Zwykła

 1. jan_chryzostomDzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W liturgii: we wtorek przypada św. Jana Chryzostoma, w środę jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek czcimy NMP Bolesną, a w piątek św. Korneliusza i Cypriana. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej. W piątek Msza młodzieżowa o 18.00. Po Mszy próba chóru.
 4. W piątek po Mszy zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy III na spotkanie formacyjno-informacyjne. Bardzo prosimy o obecność rodziców wszystkich gimnazjalistów klas III.
 5. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Szkaplerznej i innych wspólnot naszej parafii. O 9.00 spotkanie LSO.
 6. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Kolekta za tydzień będzie na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Także w przyszłą niedzielę na Górze św. Anny Dożynki Diecezjalne o 11.00, a Świerklach Nabożeństwo fatimskie o 15.00.
 7. Zap. przedślubna: I. Michał Madoń z Opola i Barbara Domaracka z Czarnowąsów.
 8. Możemy już zapisywać intencje mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy potrzebują modlitwy. Nie zapomnijmy też o rodzinnych rocznicach i jubileuszach małżeńskich. Nie zwlekajmy, bo nasza księga intencji szybko się zapełnia.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian w Wróblina z ul. Sołtysów i z ul. Wiankowej. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom Parafialnej Pielgrzymki na obchody kalwaryjskie na Górę św. Anny, zwłaszcza za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 10. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Rocha /E. Matyszok/, wt. ? MB z Lourdes /H. Pawleta/; śr. ? św. Faustyny /M. Przywara/; czw. ? św. Antoniego /H. Firlus/; pt ? Niepok. Pocz. NMP /O. Hanusik/ i MB Królowej Aniołów /U. Czok/.
 11. W przyszłą niedzielę, zgodnie z wolą Księdza Bpa Andrzeja Czai, przed kościołem będzie zbiórka pieniędzy do puszek, przeznaczona na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Italii.
 12. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na przyszły rok, w cenie 26 zł. Bardzo polecamy te kalendarze, nie tylko rolnikom i działkowiczom. Znajdziemy w nich wiele bogatych treści, praktycznych i religijnych.
image_print