Niedziela XXII Zwykła

 1. tablica_szkolaDzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W liturgii w poniedziałek wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w czwartek ? bł. Bronisławę, a w sobotę ? św. Grzegorza Wielkiego. We wtorek i środę na Górze św. Anny Pielgrzymka LSO.
 3. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin do kościoła św. Anny. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, potem adoracja Pana Jezusa. O 20.00 różaniec i Apel Jasnogórski. Będziemy się modlić o Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski w nowym roku szkolnym dla dzieci i młodych, dla rodziców, nauczycieli i katechetów.
 4. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci, gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o 8.00. Nie będzie Mszy o 7.00. Spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów w środę od godz. 17.00. Młodzież będzie miała swoją Mszę św. w piątek o 18.00. o 17.30 okazja do spowiedzi św.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych.
 6. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy godzinki ku czci NMP. O 9.30 spotkanie LSO.
 7. W przyszłą niedzielę w kościele seminaryjnym w Opolu o 14.00 pielgrzymka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu.
 8. Nadal zachęcamy do zapisywania się na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny, w sobotę 10 września. Opłata za przejazd wynosi 25 zł.
 9. Parafialny Żniwiok będzie w niedzielę 2 października. Gospodarzami tegorocznych Dożynek będą parafianie z Borek.
 10. Sakr. chrztu przyjął Kuba Imiełowski. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 11. Zap. przedślubne: II Łukasz Niedworok z Czarnowąsów i Anita Kapturska z Domecka, III Piotr Chojnowski z Czarnowąsów i Marta Tałańczuk ze Sławniowic, Wojciech Gajcy z Wojnowic i Beata Czok z Borek.
 12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek, z ul. Obr. Pokoju. Bardzo dziękujemy mężczyznom i młodzieńcom, którzy w sobotę pielgrzymowali na Górę św. Anny. Dziękujemy również pielgrzymom na Morawy, za bardzo miłą atmosferę.
 13. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, wt. ? MB Fatimskiej /A. Gondro/; śr. ? św. Kamila /E. Zdzuj/; czw. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; pt ? św. Józefa /M. Gallus/.
 14. W pon. o 16.00 spotkanie III Zakonu św. Franciszka. Obecność obowiązkowa. Zachęcamy również nowych członków do wstąpienia do grona Tercjarzy.
image_print