Niedziela XXI Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Kościół Św. Anny obchodzi IX rocznicę konsekracji. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe do Św. Anny o 15.00.
 2. W poniedziałek wyrusza pielgrzymka do sanktuariów i kościołów na Morawach. Pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. o 7.00. Wyjazd z parkingu przy kościele o 8.00. Prosimy zabrać ze sobą Drogę do Nieba, różaniec, prowiant i Dowód Tożsamości. Szczegółowe informacje znajdują się na ostatniej stronie Listu.
 3. W poniedziałek czcimy NMP Królową, w środę – Św. Bartłomieja, w piątek – NMP Częstochowską, a w sobotę ? Św. Monikę.
 4. W sobotę odbędzie się IV Piesza Pielgrzymka Męska na Górę św. Anny. Wyjście o 4.00 rano sprzed kaplicy Św. Józefa. Msza św. w Bazylice Św. Anny ok. 17.00, na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Mężczyzn i młodzieńców nadal zachęcamy do zapisywania się w zakrystii. Jest już całkiem spora grupa. Jak zawsze zabieramy ze sobą relikwie Św. Jana Pawła II.
 5. Sakrament chrztu przyjęli: Jan Młotek, Zofia Pawłowska i Teresa Glinka. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 6. Zap. przedślubne: I. Łukasz Niedworok z Wróblina i Anita Kapturska z Domecka, II. Piotr Chojnowski z Czarnowąsów i Marta Tałańczuk ze Sławniowic, Wojciech Gajcy z Wojnowic i Beata Czok z Borek, III. Waldemar Krawczyk z Czarnowąsów i Żaneta Macioszek z Chróścic.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny, w sobotę 10 września. Jest to nasza tradycyjna pielgrzymka parafialna. Opłata za przejazd wynosi 25 zł., prosimy ją uiszczać w momencie zapisywania się w zakrystii. Szczególnie zachęcamy osoby, które jeszcze nigdy nie brały udziału w obchodach kalwaryjskich. To naprawdę wyjątkowe przeżycie. Zabierzmy ze sobą dzieci (są zwolnione z opłat).
 8. W kontekście zbliżającej się Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego zwracamy się z serdeczną prośbą, by zadbać o te miejsca w parafii, gdzie znajdują się krzyże. Niektóre z tych miejsc są bardzo zaniedbane. Prosimy o to parafian, którzy mieszkają w pobliżu. Uporządkowanie takiego miejsca to wywyższenie Krzyża naszego Pana.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę za Wydział Teologiczny UO i z uroczystości Wniebowzięcia NMP oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic, z ul. Armii Ludowej. Bóg zapłać pielgrzymom, którzy kroczyli na Jasną Górę za trud, poświęcenie i modlitwę w intencji naszej parafii i całego Kościoła świętego.
 10. Wieczorny różaniec: pon. MB Pocieszenia /G. Kinder/, wt. św. Maksymiliana Kolbego /J. Waldyra/, śr. św. Narodzenia NMP /E. Świerc/, czw. MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/, pt. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.
 11. Do wieczności odeszła Eryka Rother, l. 80. RIP.
image_print