Niedziela XIX Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory ku czci NSPJ o 15.00.
 2. sw_dominika
  Św. Dominika

  Od poniedziałku do czwartku Msze św. sprawowane będą tylko o 7.00 rano. W tym tygodniu czcimy: w pon. św. Dominika, we wt. św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w śr. św. Wawrzyńca, a w czwartek św. Klarę. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie Wniebowzięcia NMP.

 3. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Za tydzień odpust w Brynicy a także w Kamieniu Śl. ku czci św. Jacka ? patrona Metropolii Górnośląskiej.
 4. Sakrament chrztu przyjął Oliwier Urbańczyk, niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.
 5. Zap. przedślubne: I. Waldemar Krawczyk z Czarnowąsów i Żaneta Macioszek z Chróścic, II. Daniel Pawleta i Paulina Wojakowska ? oboje z Krzanowic, Michał Matys z Wróblina i Katarzyna Strzys z Opola, Martin Marsetz i Zuzanna Jahn, oboje z Neutraubling /Niemcy/.
 6. Nadal zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek w zakrystii.
 7. Przyjmujemy również zapisy na naszą Męską Pielgrzymkę Pieszą na Górę św. Anny, która wyruszy w sobotę 27 sierpnia rano o 4.00 sprzed kaplicy św. Józefa.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary dla poszkodowanych przez nawałnice w naszej diecezji oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 9. Wieczorny różaniec: pt. ? bł. Marii Merkert /M. Baron/.
 10. Zakończyły się ŚDM w Krakowie. Dziękujemy młodym pielgrzymom z naszej parafii, którzy z ks. Michałem brali udział w tym Wielkim Święcie Kościoła. Dziękujemy wam za cały wasz wysiłek jaki włożyliście zarówno w przeżywanie tego święta, tu w parafii, a potem w Krakowie. Dziękujemy za wasz szczery entuzjazm i za świadectwo wiary. Z pewnością całe to wasze doświadczenie Kościoła Powszechnego wyda dobre owoce w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Panu Bogu dziękujemy za dar tego czasu, który dla nas wszystkich był wielką łaską, przez obecność w naszym kraju Papieża Franciszka, przez jego umacniające słowo i wspólnotę wiary.
image_print