Niedziela XVIII Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. Od poniedziałku do piątku Msze św. sprawowane będą tylko rano.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W sobotę na Mszę św. zapraszamy czcicieli Matki Najśw. i Marianki. Przed Mszą Godzinki ku NMP. Następne odwiedziny chorych będą w piątek 2 września. W pon. wspominamy św. Alfonsa, we wt. Matkę Bożą Anielską z Porcjunkuli, w czw. św. Jana Marię Vianneya, w sb. przypada Święto Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta na Kurie i WSD w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez nawałnice z naszej diecezji. Za tydzień odpust w Popielowie.
 5. Zap. przedślubne: I. Daniel Pawleta i Paulina Wojakowska, oboje z Krzanowic, Michał Matys z Wróblina i Katarzyna Strzys z Opola, Martin Marsetz i Zuzanna Jahn, oboje z Neutraublink, RFN.
 6. Nadal zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek w zakrystii.
 7. Od dzisiaj przyjmujemy też zapisy na naszą Męską Pielgrzymkę Pieszą na Górę św. Anny, która wyruszy w sobotę 27 sierpnia, rano o 4.00 sprzed kaplicy św. Józefa. Zapisy w zakrystii. Nie bójmy się podjąć tej ważnej ofiary.
 8. W miniony poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe ku czci św. Anny. Przeżyliśmy bardzo piękne chwile w naszym sanktuarium. Bogu miłosiernemu dziękujemy za wszelkie dary Jego Opatrzności, za obfite błogosławieństwo. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom, Parafianom i Gościom, oraz tym, którzy przyczynili się do tego, że ta doroczna uroczystość była tak piękna. Wiele osób, zarówno w wymiarze liturgicznym, jak i pozaliturgicznym, przyczyniło się do tego. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech św. Anna prowadzi nas do Boga na drogach naszego życia.
 9. Dzisiaj lub we wtorek możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy parafian z Borek z ul. Obr. Pokoju. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które gościły w swoich domach młodzież z Italii. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 11. Wieczorny różaniec: pt. św. Elżbiety (M. Knietsch).
 12. Do wieczności odeszła Elfryda Piekacz, l. 90, i Klara Niemczyk, l. 92. RIP.
image_print