Niedziela XV Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. O 17.00 spotkanie wszystkich osób, które wybierają się do Krakowa na ŚDM, na cały tydzień, czy na ostatnie dni. Również dzisiaj wieczorem wyjazd LSO na wakacje nad morze do Jastrzębiej Góry. Zbiórka o 22.30 na Dworcu Gł. w Opolu.
  2. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku sprawowane będą tylko rano o 7.00. W poniedziałek czcimy św. Benedykta – patrona Europy, we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w środę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek – św. Bonawenturę, a w sobotę NMP z Góry Karmel. Zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Szkaplerznej i innych Wspólnot na Mszę św. w sobotę o 7.00 rano. Jest to okazja do odnowienia przyjętych zobowiązań, a także do przyjęcia szkaplerza.
  3. Sakrament chrztu przyjął Szymon Kornafel. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.
  4. Zap. przedślubne: I. Aldona Chwist z Dobrzenia W. i Grzegorz Pluskwik z Krzanowic. III. Łukasz Pawłowski z Pomianowa Dln. i Joanna Biel z Czarnowąsów.
  5. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 15 sierpnia.
  6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów. Dziękujemy również panom i paniom za wykonane prace na cmentarzu. Bogu dzięki, że są jeszcze ludzie, którzy chętnie ofiarują swoje siły i czas dla kościoła. Bóg zapłać! Przy okazji usilnie prosimy nie sadzić wokół grobów żadnych drzew i krzewów.
  7. Bardzo dziękujemy za składane podpisy w sprawie zachowania chrześcijańskiego charakteru niedzieli jako Dnia Pańskiego. Osoby, których zapis jest niekompletny prosimy o uzupełnienie danych. Sprawa jest b. ważna.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele. Za tydzień w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15.00, a na Górze św. Anny obchody ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego. 

  1. W przedsionkach kościoła wyłożone są kartki na zalecki odpustowe. Odpust św. Anny to także wielka modlitwa za Zmarłych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy i którym jesteśmy winni wdzięczność. W ich int. zostanie odmówiony Różaniec, będzie sprawowana Msza św., oraz nabożeństwo w poniedziałek po odpuście. Od najbliższego piątku odmawiać będziemy nowennę przed odpustem ku czci św. Anny.
  2. Do wieczności odeszli: Katarzyna Radosz, l. 95 i Andrzej Biliński, l. 64. RIP.
image_print