Niedziela XIV Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00
  2. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku sprawowane będą tylko rano o 7.00. We wtorek po Mszy św. spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.

  1. Sakrament chrztu przyjął Antoni Kalina. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.
  2. Zap. przedślubne: II. Łukasz Pawłowski z Pomianowa Dolnego i Joanna Biel z Czarnowąsów, III. Rafał Kasperek z Krzanowic i Jolanta Marszolek z Czarnowąsów, Krzysztof Więcek z Borek i Martyna Cebula z Chróścic,
  3. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 15 sierpnia. Opłata za znaczek i legitymację wynosi 20 zł. Dodatkową opłatę będzie trzeba uiścić za przewóz bagażu.
  4. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu oraz za kolektę z Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła na cele Stolicy Apostolskiej. Dziękujemy również za udział w Czuwaniu Rodzin i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności. Dziękujemy również za liczny udział w Mszach św. w dniu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Bardzo dziękujemy za składane podpisy w sprawie zachowania chrześcijańskiego charakteru niedzieli jako Dnia Pańskiego.
  6. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękujemy paniom, które szyły woreczki na ŚDM.
  8. Zbliża się nasz odpust ku czci św. Anny. Przed generalnym sprzątaniem kościoła i cmentarza chcemy uporządkować żywopłoty na cmentarzu, które mocno wybujały. Zapraszam panów gotowych pomóc w tej pracy, w środę o 9.00 rano. Proszę przynieść ze sobą odpowiednie nożyce. Im więcej nas przyjcie tym szybciej wykonamy tę pracę.
image_print