Niedziela XIII Zwykła

 1. niedziela_zwyklaDzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Dziś nie będzie nieszporów.
 2. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin do kościoła św. Anny. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, potem Adoracja Pana Jezusa. O 20.00 różaniec i Apel Jasnogórski. Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin; rodziców i ich dzieci. O Ducha żywej wiary i miłości w naszych rodzinach, aby nam się udał wakacyjny wypoczynek.
 3. We wtorek przypada 44 rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.
 4. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Piotra i Pawła – Apostołów. Msze św. sprawowane będą o 8.00, 9.30 i 17.00 w kościele parafialnym oraz o 18.30 u św. Anny. Kolekta przeznaczona będzie na cele Stolicy Apostolskiej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych.
 6. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki.
 7. W przyszłą niedzielę pielgrzymka dzieci na Górę św. Anny. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu.
 8. Zapowiedzi przedślubne: I. Łukasz Pawłowski z Pomianowa Dolnego i Joanna Biel z Czarnowąsów; II. Rafał Kasperek z Krzanowic i Jolanta Marszolek z Czarnowąsów, Krzysztof Więcek z Borek i Martyna Cebula z Chróścic,
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Sturga oraz z ul. Bocznej.
 10. Ks. Proboszcz dziękuje za życzenia i modlitwę z okazji rocznicy urodzin, za wiele oznak życzliwości. Szczególna wdzięczność dla parafian z Świerkli. Bóg zapłać!
 11. Młodzieży, dzieciom i wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy szczęśliwej podróży i udanego urlopu. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Odwiedzajmy też sanktuaria i kościoły, aby choć na chwilę uwielbić Pana Jezusa.
 12. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Kamila /E. Zdzuj/; wt, – MB z Lourdes /H. Pawleta/; śr. ? 17.00 MB Matki Kościoła /B. Frasek/ 18.30 MB Fatimskiej /A. Gondro/; czw. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/; pt ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/.
 13. Ogromnie cieszymy się z podjętych inicjatyw dotyczących obrony niedzieli jako Dnia Pańskiego. Czas najwyższy! Liczymy, że nasi parafianie włączą się w poparcie tej inicjatywy i złożą swoje podpisy, aby niedziela znowu stała się dniem Bogu poświęconym. To okazja do złożenia wyraźnego chrześcijańskiego świadectwa wiary.
image_print