Niedziela XII Zwykła

W Czarnowąsach mieszka obecnie s. Felicjana Mnich, najstarsza jadwiżanka w diecezji (pierwsza z prawej). Obok niej s. Anastazja, s. Aldona oraz s. Awelina KARINA GRYTZ-JURKOWSKA/FOTO GOŚĆ
 1. Dzisiaj przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. Dzisiaj również w Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie. W tym tygodniu wspominamy: w pon. ? św. Alojzego Gonzagę, we wt. ? NMP Opolską i w pt. ? Narodzenie św. Jana Chrzciciela. W czwartek przypada Dzień Ojca.
 2. W środę Msza św. szkolna dla dzieci na zakończenie roku szkolnego, a w piątek Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Niech nasze wszystkie dzieci przyjdą podziękować Panu Bogu za dary mijającego roku szkolnego. Będzie też okazja do spowiedzi przed wakacjami. Prosimy rodziców, by przypomnieli swoim dzieciom o tym ważnym dziękczynieniu.
 3. W sobotę po Mszy porannej błogosławieństwo świec ku czci św. męczenników Jana i Pawła, aby chroniły nas od burz i nawałnic. O 9.30 spotkanie LSO, a o 10.00 spotkanie wszystkich Marianek.
 4. W Czarnowąsach mieszka obecnie s. Felicjana Mnich, najstarsza jadwiżanka w diecezji (pierwsza z prawej). Obok niej s. Anastazja, s. Aldona oraz s. Awelina KARINA GRYTZ-JURKOWSKA/FOTO GOŚĆ
  W Czarnowąsach mieszka obecnie s. Felicjana Mnich, najstarsza jadwiżanka w diecezji (pierwsza z prawej). Obok niej s. Anastazja, s. Aldona oraz s. Awelina
  KARINA GRYTZ-JURKOWSKA/FOTO GOŚĆ

  W przyszłą niedzielę Msza św. o 11.00 zostanie odprawiona w int. s. Felicjany Mnich z okazji 100 rocznicy urodzin i 80 rocznicy życia zakonnego. Również za tydzień odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła w Łubnianach, a na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

 5. Zapowiedzi przedślubne: I. Rafał Kasperek z Krzanowic i Jolanta Marszolek z Czarnowąsów; Krzysztof Więcek z Borek i Martyna Cebula z Chróścic, III. Grzegorz Błoński z Czarnowąsów i Paulina Pakosz z Opola.
 6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele, za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Armii Ludowej.
 7. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/; wt, – św. M. Kolbe /J. Waldyra/; śr. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; czw. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/; pt ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/
 8. Do wieczności odeszli: Gertruda Fack ? l. 85 i Gerard Król ? l. 60. R.I.P.
 9. Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału w spotkaniach w ramach ŚDM. Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu. Do wszystkich kierujemy słowa św. Jana Pawła II, który mówił do nas: ?Nie lękajcie się?. Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.
 10. We wtorek o 8.00, z parkingu, dzieci pierwszokomunijne wyruszają na swoją pielgrzymkę dziękczynną do Kamienia Śl. i na Górę Świętej Anny. Zabieramy ze sobą Drogi do nieba, różańce i prowiant. Rodzicom dziękujemy za wsparcie dla tej pielgrzymki.
image_print